REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright http sp. z o. o. -Reklama -Regulamin -Prywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
TV
WP
TVP1
TVP2
4FUN
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn14.11.17 (16:38)

Związek dla kobiet to ciężka harówka. Dlatego tak szczęśliwe są panny

Kobiety są szczęśliwsze jako single niż mężczyźni o tym samym statusie.
Masa Israel Journey / flickr.com

Związek wymaga od kobiet większego wysiłku niż od mężczyzn. Kobiety spędzają więcej czasu na obowiązkach domowych niż ich partnerzy. Wykonują również tzw. "pracę emocjonalną”, częściej od swoich partnerów angażują się w rozwiązywanie problemów. Poświęcają również więcej czasu i wydają więcej pieniędzy na utrzymanie dobrego wyglądu.

Singielki są szczęśliwsze niż single. Według ostatnich badań 61 proc. samotnych kobiet jest szczęśliwych. Dla porównania, tak samo uważa jedynie 49 proc. mężczyzn.

REKLAMA

Kobiety mogą liczyć na przyjaciółki. Poza harówką w związku, wpływ na poziom szczęścia ma fakt, że samotne kobiety łatwiej nawiązują kontakty towarzyskie. Częściej od mężczyzn mają bliskich przyjaciół, do których mogą się zwrócić w trudnych chwilach.

Kobiety zazwyczaj lepiej radzą sobie z alternatywnymi sieciami społecznymi, podczas gdy mężczyźni często polegają głównie na swoich żonach i mają słabsze więzi społeczne – powiedział na łamach The Telegraph profesor Emily Grundy z Uniwersytetu w Essex.

Zobacz także: Single a związki [Bez tabu]

Singielki są wkręcone w życie towarzyskie. W przeciwieństwie do mężczyzn, samotne kobiety mają tendencje do większej aktywności społecznej. Częściej wychodzą z domu, a rzadziej zaszywają się w czterech ścianach. U mężczyzn zauważono, że tego typu zachowania są dużo słabsze. Swoje zrobiło także postrzeganie samotnych kobiet przez społeczeństwo. Już mało kto nazywa je pogardliwie "starymi pannami”. To po prostu singielki.

Kobiety nie przyznają się do szukania partnerów. Według tych samych badań, 75 proc. samotnych kobiet nie poszukiwało aktywnie związku. Tak samo odpowiedziało 65 proc. samotnych mężczyzn.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij