Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

Romanse w pracy na porządku dziennym. Sprawdź, kiedy przydarzają się najczęściej

43

Temperatura na dworze spada, a w biurze wręcz przeciwnie.

Romanse w pracy na porządku dziennym. Sprawdź, kiedy przydarzają się najczęściej
(iStock.com, WinThom)

Okazja na romans w pracy jest zimą dwa razy większa niż latem. Takie przynajmniej wnioski można wyciągnąć z badań na ponad 2000 pracownikach, których zapytano o relacje w firmach. Aż 45 proc. przyznało się do romansów. Dwie trzecie związki zaczynało właśnie w miesiącach zimowych. Kulminacja przypadała podczas firmowej imprezy świątecznej, gdy 31 proc. romansujących całowało się ze współpracownikiem po raz pierwszy.

Zobacz także: Romans w pracy [Bez tabu]

Nierzadkie są randki z przełożonym.. 12 proc. pracowników umówiło się ze swoim szefem. Jednak sami szefowie nie mają najlepszego zdania o "randkowiczach". Ponad jedna czwarta wolałaby, aby relacje między pracownikami były jedynie profesjonalne. Dlatego pewnie 40 proc. pytanych chce utrzymać związek ze współpracownikiem w tajemnicy, tak długo, jak to tylko możliwe. Ważnym powodem dyskrecji wydaje się też fakt, że co piąta z umawiających się osób, jest w związku małżeńskim.

* Romans, po chwilach uniesień, może zakończyć się katastrofą.* 6 proc. badanych wyznało, że straciło pracę ze względu na takie relacje. Kolejne 9 proc. zostało zmuszonych do zmiany miejsca zatrudnienia, bo relacje z innymi pracownikami były nie do zniesienia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić