19 zł za dwie gałki lodów. "Trzy razy pytałam"

54

Drożyzna nadal w natarciu. Wysokie ceny bardzo mocno dokuczają Polakom. Odczuwają je między innymi ci, którzy wybrali się na wakacje. Nad morzem mamy do czynienia z rekordową drożyzną!

19 zł za dwie gałki lodów. "Trzy razy pytałam"
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wirtualna Polska sprawdziła, jak na ceny nad morzem reagują turyści. Czy rzeczywiście odczuwają drożyznę? Okazuje się, że tak. Drogie jest praktycznie wszystko. Zaczynając od lodów i gofrów, przez obiady i inne posiłki, aż po... możliwość skorzystania z toalety. Cena za WC niejednokrotnie zwala z nóg.

W tej samej cenie można wybrać zakup drinka lub możliwość pójścia do toalety - zaznaczają młodzi turyści w rozmowie z Kubą Jankowskim z Wirtualnej Polski.

Wszyscy urlopowicze mówią niemal jednym głosem. W rozmowach z WP narzekają na drożyznę. - Z roku na rok widać wzrastające ceny lodów, gofrów. Te ceny bolą - podkreśla turystka w Gdańsku.

Ja jestem sama, ale nie wyobrażam sobie, jeśli ktoś wybiera się na gofry z pięcioosobową rodziną - dodaje.

Zagraniczne wakacje tańsze niż w Polsce?

Rozmówcy WP uważają, że taniej można spędzić wakacje za granicą. - Paradoksalnie bardziej opłaca się teraz jechać gdzieś za granicę - ocenia jedna z plażowiczek.

W Polsce momentami jest już ekstremalnie drogo. - Za dwie gałki lodów zapłaciłam 19 zł. Trzy razy pytałam, czy to na pewno właściwa kwota do zapłaty. Jesteśmy z Krakowa, ceny w Trójmieście zaskoczyły nas - zdradza turystka wypoczywająca nad morzem.

Staram się chodzić z dzieckiem takimi ścieżkami, żeby omijać te wszystkie turystyczne punkty. Gofry zrobimy w domu, a kawy za 18 zł kupię sobie całe opakowanie - spostrzega jedna z gdańszczanek.

Ceny szokują, ale mimo to nasi rodacy wyjeżdżają na wakacje. Polska Agencja Turystyczna podała, że aż 71 proc. Polaków deklaruje w tym roku chęć spędzenia wakacji w kraju. 41 proc. badanych wybiera się nad Bałtyk.

Zobacz także: Drożyzna nad morzem. Toaleta w cenie drinka? "Te ceny bolą"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić