o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

300 plus na dziecko. Od 1 lipca można składać wniosek. Wyprawka szkolna 2020

5
Podziel się

Już od środy 1 lipca rusza możliwość składania wniosków internetowych, które przysługują rodzicom dzieci rozpoczynających od września nowy rok szkolny. Kto może starać się o dodatkowe 300 złotych na wyprawkę dla swojej pociechy?

300 plus na dziecko. Od 1 lipca można składać wniosek. Wyprawka szkolna 2020
Od 1 lipca rusza nabór wniosków o wyprawkę szkolną (Getty Images, Andreas Rentz)
bELisqqd

Program "Dobry Start" wyprawka szkolna jest kolejnym świadczeniem socjalnym wprowadzonym w ostatnich latach promującym model rodziny. W jego ramach rodzice lub prawni opiekunowie dzieci mogą otrzymać 300 złotych dla uczniów rozpoczynających we wrześniu rok szkolny.

Będzie to wsparcie finansowe, które można otrzymać tylko raz w roku. Ważną wytyczą programu jest to, że należy się on każdej rodzinie spełniającej wymagania bez względu na dochód. Szacuje się, że pomoc będzie obejmowała około 4,6 miliona uczniów.

bELisqqf

300 plus wyprawki. Kto może otrzymać pomoc?

Świadczenie przysługuje dzieciom, które uczą się w szkołach. Mogą z niego skorzystać rodzice lub opiekunowie prawni dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, pomoc wypłacana jest do 24. roku życia włącznie. Program nie obejmuje dzieci uczących się w tzw. "zerówkach" oraz studentów.

Program "Dobry Start". Jak złożyć wniosek 300 plus?

Termin składania wniosków rozpoczyna się 1 lipca. Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

bELisqql

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELisqqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Hrhe
rok temu
Powinno nie być dla tych od trzaska, wiecznie tylko narzekają
Jaca
rok temu
Bankowość elektroniczna-Na stronie PKO BP pisze, że możliwość dopiero od 1 sierpnia
Kiery
rok temu
Dobry start dla PiS. Może pomóc człowiekowi o nazwisku Duda, który swoimi podpisami zabija demokrację Polską.
bELisqqH
Aga
rok temu
Nasze biedne dzieci sa przeładowane nauka, w innych krajach dzieci wracajac ze szkoly maja czas na swoje pasje, a nasze siedza w ksiazkach i sie ucza ... moze tym warto sie zajac
Start
rok temu
Te dzieci mają tak dobry start że dostają skrzywien kręgosłupa od tych tornistrow!!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić