Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
|

300 plus na dziecko. W piątek rusza przyjmowanie wniosków

4
Podziel się:

300 plus na dziecko to powszechna nazwa programu "Dobry start". Polega on na jednorazowej wypłacie świadczenia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. O pieniądze mogą się ubiegać rodzice, których podopieczni uczęszczają do szkoły i mają mniej niż 20 lat. Przyjmowanie wniosków rusza 1 lipca.

300 plus na dziecko. W piątek rusza przyjmowanie wniosków
300 plus na dziecko. W piątek rusza przyjmowanie wniosków (Materiały prasowe)

Jak twierdzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, program "Dobry start" to "inwestycja w edukację polskich dzieci". Z szacunków resortu wynika, że 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymać może tym razem nawet 4,4 mln uczniów.

300 plus na dziecko. W piątek rusza przyjmowanie wniosków

Zgodnie z zasadami, o świadczenie zwane powszechnie "300 plus" ubiegać się mogą rodzice, których dzieci uczą się w szkole i mają mniej niż 20 lat. Wyjątek dotyczy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W tym przypadku świadczenie w ramach programu "Dobry start" przysługuje do momentu ukończenia 24. roku życia.

Należy jednak pamiętać, że "300 plus" przysługuje uczniom szkół, więc jeśli nasza pociecha ma mniej niż 20 lat i rozpoczęła studia, nie możemy wziąć udziału w programie.

Świadczenie w wysokości 300 zł przyznawane jest jednorazowo, a rodziny mogą na nie liczyć bez względu na dochód. Trzeba jedynie pamiętać o złożeniu stosownego wniosku - w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli złożymy dokumentację jeszcze w trakcie wakacji, wypłatę w ramach "300 plus" dostaniemy do 30 września. W przypadku później złożonych wniosków, ministerstwo gwarantuje otrzymanie środków w przeciągu dwóch miesięcy.

Tak jak w ubiegłym roku, wnioski o świadczenie 'Dobry Start' można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe - poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Wnioski można składać online - poprzez specjalną stronę empatia.mpips.gov.pl, bankowością elektroniczną oraz portal PUE ZUS. Przyjmowaniem wniosków o świadczenie "Dobry Start", ich rozpatrywaniem oraz jego wypłatą zajmuje się ZUS.

Zobacz także: Ogromny problem na Mazurach. "To jest najgorsze, z czym się spotykamy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Keh
2 miesiące temu
"rzad" nie ma żadnych pieniędzy poza tymi które zabierze innym. Tłumacząc na polski : inni się zrzucili żeby "rząd" mówił że jest dobry i coś daje...
Gwidon
2 miesiące temu
UPAdlińcy z peselem oczywiście też! "Słuszny" kierunek ma nasza władza...
Renfro
2 miesiące temu
Może na.ukra +1500,rozdają te zera suwerena forsę i drukują inflację.Miliardy sprzeniewierzyli.
Były Ksiądz
2 miesiące temu
Nie słyszałem, by rząd rezygnował że swoich wynagrodzeń i dawał komuś te pieniądze. Co najwyżej rozdaje pieniądze pochodzące od podatników. Proszę więc nie pisać, że pieniądze są od rządu, jeśli są od ciężko pracujacych podatników.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić