300 zł od rządu. Wypłaty już ruszyły

25

Wystartowały wypłaty pieniędzy w ramach programu "Dobry start", który jest znany również jako 300 plus. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała już, ile osób w pierwszej kolejności uzyska wsparcie na zakup podręczników i przyborów szkolnych.

300 zł od rządu. Wypłaty już ruszyły
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

W poniedziałek Marlena Maląg oznajmiła, że już teraz wsparcie otrzyma 112 tysięcy dzieci. Na start wypłacona zostanie kwota 33 milionów złotych. Te środki rodzice mają przeznaczać na zakup podręczników i przyborów szkolnych.

Wnioski o 300 plus na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 roku do 30 listopada 2022 roku. Pierwsze wypłaty świadczeń zaplanowano na poniedziałek, 18 lipca.

Do tej pory rodzice złożyli ponad 1,35 mln wniosków obejmujących blisko 1,92 mln dzieci - przekazała Maląg, cytowana przez PAP.

Zapewniła poza tym, że procedura rozpatrywania wniosków przebiega bardzo płynnie. - Działamy sprawnie, żeby pieniądze jak najszybciej trafiały na konta rodziców - zaznaczyła szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek o 300 zł?

Na gov.pl podkreślono, że wniosek może złożyć "matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)".

Nabór wniosków o wsparcie w ramach "Dobrego Startu" ruszył 1 lipca 2022 roku. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także wypłatą świadczenia, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe - podkreślono w rządkowym komunikacie.

Wnioski online można składać od 1 lipca do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną bądź portal PUE ZUS.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić