Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

300 zł od rządu. Wypłaty już ruszyły

17
Podziel się:

Wystartowały wypłaty pieniędzy w ramach programu "Dobry start", który jest znany również jako 300 plus. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała już, ile osób w pierwszej kolejności uzyska wsparcie na zakup podręczników i przyborów szkolnych.

300 zł od rządu. Wypłaty już ruszyły
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

W poniedziałek Marlena Maląg oznajmiła, że już teraz wsparcie otrzyma 112 tysięcy dzieci. Na start wypłacona zostanie kwota 33 milionów złotych. Te środki rodzice mają przeznaczać na zakup podręczników i przyborów szkolnych.

Wnioski o 300 plus na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 roku do 30 listopada 2022 roku. Pierwsze wypłaty świadczeń zaplanowano na poniedziałek, 18 lipca.

Do tej pory rodzice złożyli ponad 1,35 mln wniosków obejmujących blisko 1,92 mln dzieci - przekazała Maląg, cytowana przez PAP.

Zapewniła poza tym, że procedura rozpatrywania wniosków przebiega bardzo płynnie. - Działamy sprawnie, żeby pieniądze jak najszybciej trafiały na konta rodziców - zaznaczyła szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek o 300 zł?

Na gov.pl podkreślono, że wniosek może złożyć "matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)".

Nabór wniosków o wsparcie w ramach "Dobrego Startu" ruszył 1 lipca 2022 roku. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także wypłatą świadczenia, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe - podkreślono w rządkowym komunikacie.

Wnioski online można składać od 1 lipca do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną bądź portal PUE ZUS.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Tomek
2 miesiące temu
No i patologia czyli wyborcy PiS ma na wakacje trochę grosza, albo kilka litrów paliwa rakietowego z meliny
Tomek
2 miesiące temu
I myk inflacja 0,5% w górę. By żyło się lepiej.
Sasha I masha...
2 miesiące temu
Ja będę głosował na Jarka ponieważ siedzę 3 miesiąc na zwolnieniu i pracuje na czarno moja robi identycznie razem wychodzimy 12 tys nie wspomnę o 5 bombelkach i 500 plusach i 300 plusach polska to królestwo stać nas na wszystko przed przyjazdem do Polski byliśmy w brytani wzięliśmy kredyt i uciekliśmy na 100 tys euro mogą nas cmokać.
Chińczyk
2 miesiące temu
Ci wszyscy wyznawcy totalnej, ciepłej wody w kranie, niech się stadnie zrzekną 500 +, dobry start, dodatkowych emerytur, vat, gaz, po staremu i innych dobroci, o których za Tuska można byłoby tylko pomarzyć. Niech się przyłączą do tego żołnierzyka Tuska z konwencji, że za niego dawali sobie radę. Proszę bardzo, zrzekajcie się i nie plujcie na Rząd, który wam pomaga, trochę ambicji i odwagi.
Matka
2 miesiące temu
Chętnie zrezygnuje z 500+ pod warunkiem, że inne świadczenia też znikną. Rozdawnictwo uczy tylko lenistwa
mała
2 miesiące temu
W jakim świecie żyje p. Maląg ? Podręczniki mają za darmo!!!!!!!!! I dlatego większość ich nie szanuje !
OOOOO!!!
2 miesiące temu
WYDATKI NA SZKOLNICTWO ZACZYNAJĄ SIĘ OD 16 GO ROKU MŁODEGO CZŁOWIEKA !!!!!!!!!!! I POGŁĘBIAJĄ PO 18 ROKU = NP STUDIA , DOJAZDY , WYNAJEM AKADEMIKÓW I MIESZKAŃ , POMOCE NAUKOWE , CIUCHY , KOMPUTERY I INNE .........GDZIE JEST RZĄD TUTAJ ?????????????????????? KTO SFINANSUJE STUDIA ???? NAWET U ARABÓW DAWALI PO 25 TYS $ NA START DLA STUDENTA !!!!!!!!
Carlos
2 miesiące temu
No i dobrze. Chociasz dają dziecią.
Beka
2 miesiące temu
Od rządu ? Czyli rozumiem że politycy partii rządzącej robię ściepe z własnych pieniędzy ? Bardzo miło z ich strony 😊
Becia
2 miesiące temu
Od rządu, czy z naszych podatków? Zapamiętajcie raz na zawsze, rząd nie ma własnych pieniędzy, rząd jedynie dzieli to, co uczciwie pracujący członkowie społeczeństwa wpłacą do budżetu w formie różnego rodzaju podatków i danin!
Zagłoba sum
2 miesiące temu
A skąd niby ten rząd ma mieć pieniądze? To z naszych te dzieci dostaną 300zł "na start". "Od rządu" to one mogą dostać, ale po pysku!
xxx
3 miesiące temu
Pis musi odejsc
Julka
3 miesiące temu
Dosyc tego rozdawnictwa!! To nie wojna jest winna tej inflacji, porozdawali, porozkradali a Polska jest juz bankrutem!!!
Gut
3 miesiące temu
Panie przewodniczący tusk pobieram 500+300+ ojciec dostaje 13,14 emeryturę proszę to zabrać POzostawić ciepłą wodę w kranie!Słowa wyPOwiedziane przez pełowca!ŻENADA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić