o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
OPM
|

500+ na nowych zasadach. Lepiej się nie spóźnij

3
Podziel się

Zmieniają się zasady przyznawania świadczeń 500+. Już nie wystarczy jeden wniosek, by cyklicznie otrzymywać pieniądze na konto. Trzeba pilnować dat, inaczej pieniądze przyjdą z opóźnieniem.

500+ na nowych zasadach. Lepiej się nie spóźnij
Nowe zasady w 500+. Trzeba pilnować terminów (pixabay.com)
bEDkkZqZ

Zmiana zasad w programie 500+. Od teraz pieniądze nie będą wypłacane automatycznie i jeden wniosek nie wystarczy. By zachować ciągłość wypłat, trzeba będzie złożyć nowy dokument i - co najważniejsze - pilnować terminów.

Dotąd wystarczył jeden wniosek i można było zapomnieć o składaniu dokumentów, teraz czynność trzeba będzie powtarzać co rok. Najlepiej zrobić to do 30 kwietnia. Rząd mówi, że dzięki temu można być spokojnym o zachowanie ciągłości wypłat z 500+.

bEDkkZrb
Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Od początku lutego wnioski można składać drogą elektroniczną, na przykład za pomocą bankowości elektronicznej oraz platformy ePUAP i emp@tia.

Za to od 1 kwietnia wniosek będzie można składać także metodą tradycyjną - papierową. W tym celu trzeba będzie po prostu wybrać się na pocztę z kompletem dokumentów. W przypadku złożenia wniosku do końca kwietnia, wypłata świadczenia za czerwiec nastąpi do końca tego właśnie miesiąca.

bEDkkZrh

500+ po nowemu. Ważne daty, które trzeba znać

Jeśli jednak wniosek złożymy dopiero w maju, pieniędzy możemy się spodziewać nawet w lipcu. Z kolei złożenie dokumentów w lipcu może spowodować, że wypłaty dotrą dopiero we wrześniu.

Nowy okres rozliczeniowy będzie trwał od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Wniosek będzie trzeba ponawiać rok rocznie, dbając o dochowanie odpowiednich terminów. Warunkiem otrzymywania pieniędzy na czas, poza terminowym złożeniem dokumentów, jest oczywiście również złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku.

bEDkkZri
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkkZrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Dno
7 miesięcy temu
Biurokracja w naszym kraju nie zna granic ! Jak już mam dzieciaka do cholery i ma załóżmy 5 lat ,a dochód nie gra roli to po kiego hu....a co roku składać ten pie.....ny wniosek? No chyba że dziecko umrze ,po co im te komputery w tych biurach jak i tak z nich z konkretnie nie korzystają!
moni
8 miesięcy temu
cały czas było co rok
OLO
8 miesięcy temu
no tak... bo po nr PESEL nie widać ile dziecko ma lat i trzeba składać co rok..
bEDkkZrD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić