aktualizacja 

Astronomiczna emerytura Donalda Tuska. Polacy komentują

260

Donald Tusk zapracował sobie na gigantyczną emeryturę. Polityk złożył już wniosek o świadczenie, które ma wynieść około 25 tys. zł brutto co miesiąc. Na co Polacy wydaliby taką kasę?

Astronomiczna emerytura Donalda Tuska. Polacy komentują
Donald Tusk (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

"Fakt" ustalił, że Donald Tusk złożył już wniosek o emeryturę, jaka przysługuje mu za pracę w roli przewodniczącego Rady Europejskiej. To stanowisko piastował w latach 2014-2019.

Świadczenie emerytalne "z Europy" przyznawane jest dożywotnio. Wyniesie 18,7 proc. ostatniej pensji Tuska w roli przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Fakt" wyliczył, że "europejska część emerytury Tuska będzie wynosić 5 tys. 322 euro". Przy obecnym kursie euro daje to około 25 tys. złotych brutto co miesiąc.

Emerytura Tuska. "Zainwestowałbym w działkę"

Co z taką kasą zrobiliby Polacy? "Fakt" postanowił to sprawdzić.

My nie mamy kompetencji Tuska i o takiej emeryturze nawet pomarzyć nie możemy. Ale gdyby były takie pieniądze, to zainwestowałbym w działkę i tam spokojnie bym żył - powiedział jeden z rozmówców.
Takie zwiedzanie, odwiedzanie innych krajów, plaża, to byłoby coś - odparła pewna kobieta.

Inna rozmówczyni powiedziała, że postawiłaby na totalny chillout. Bez zawahania się zdradziła, że chciałaby polecieć na Jamajkę. Pewien mężczyzna zaznaczył natomiast, że "mu tyle pieniędzy nie potrzeba".

Zobacz także: Zagrożenie z Naddniestrza? "Ukraina by ich zgniotła"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić