Jeff Bezos spojrzał na Ziemię z kosmosu. Już wie, gdzie wyda miliard dol.

25

Jeff Bezos postanowił przeznaczyć ponad miliard dolarów na projekty ochrony przyrody w gorących obszarach Ziemi. Pieniądze z funduszu Bezos Earth mają trafić między innymi na walkę ze zmianami klimatycznymi w dorzeczach Konga i Andach.

Jeff Bezos spojrzał na Ziemię z kosmosu. Już wie, gdzie wyda miliard dol.
Jeff Bezos (Getty Images, Alex Wong)

Założyciel korporacji Amazon Jeff Bezos przeznaczył 1 miliard dolarów na projekty ochrony przyrody na całym świecie. Jak poinformował jeden z najbogatszych ludzi świata, kiedy spojrzał na Ziemię z kosmosu, zrozumiał, "jak krucha jest nasza planeta".

Bezos przeznaczy pieniądze na ochronę środowiska

Fundusz ochrony przyrody Bezos Earth Fund, który biznesmen założył w 2020 roku, przeznaczy również 10 miliardów dolarów na ochronę przyrody w obszarach różnorodności biologicznych. Pieniądze mają trafić między innymi na walkę ze zmianami klimatycznymi w Kongo, tropikalnych Andach i w Oceanie Spokojnym.

Żyjemy dzięki przyrodzie, a ona jest bardzo delikatna. Zrozumiałem to w lipcu, kiedy poleciałem w kosmos. Słyszałem, że oglądanie Ziemi z kosmosu zmienia punkt widzenia na świat. Ale nie byłem przygotowany na to, jak mocno to okaże się zgodne z prawdą – powiedział Bezos dziennikowi "Washington Post".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pieniądze mają pomóc w rozbudowie obszarów chronionych

Jeff Bezos powiedział, że pieniądze mają pomóc w rozbudowie, zarządzaniu i monitorowaniu obszarów chronionych. Krytycy działań szefa Amazonu ostrzegają jednak, że chce w taki sposób kontrolować tubylców, mieszkających na zagrożonych terenach.

Pieniądze z funduszy Bezosa trafią do regionów i krajów zaangażowanych w ochronę przyrody jeszcze w tym roku. Bezos powiedział, że 1 mld dolarów to część trzyczęściowej strategii ochrony przyrody jego funduszu środowiskowego, która obejmie również odbudowę ekosystemów i transformację systemu żywnościowego.

10 mld na ratowanie środowiska

W lutym Bezos napisał na Instagramie, że przeznaczył 10 mld dolarów ze swoich prywatnych środków na ratowanie środowiska na naszej planecie do 2030 r. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i prezydent Kolumbii Iván Duque docenili darowiznę Bezosa na rzecz ochrony środowiska.

Zobacz także: Były szef Amazona wspiera badania nad nieśmiertelnością. Ekspert: ''to przyszłościowe postępowania''
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić