Kosma Szczepaniak| 

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. ZUS uruchomił specjalną infolinię

4

Już wkrótce będzie można zacząć korzystać z bonu turystycznego, którego projekt został przyjęty przez Sejm oraz podpisany przez prezydenta 17 lipca. Realizację programu będzie obsługiwał ZUS, który od 24 lipca uruchomił przeznaczoną do tego celu infolinię.

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. ZUS uruchomił specjalną infolinię
ZUS uruchomił specjalną infolinię dot. bonu turystycznego (Getty Images, Michał Fludra)

Bon turystyczny po wielu zmianach w końcu oficjalnie zaczął obowiązywać. Ostatecznie dodatkowe świadczenie w wysokości 500 złotych będzie przysługiwało rodzicom dzieci do lat 18. O pomoc socjalną mogą także starać się opiekunowie dzieci niepełnosprawnych oraz rodzice pracujący poza granicami Polski.

Dokładna data rozpoczęcia programu wciąż nie jest znana. Rząd jednak przekonuje na każdym kroku, że trwają intensywne prace nad tym, aby pierwsze osoby mogły skorzystać z bonu już na przełomie lipca i sierpnia. Na dniach ma zostać uruchomiona możliwość rejestracji obiektów chcących przystąpić do programu.

Przypominamy, że aby skorzystać z bonu nie trzeba składać żadnego wniosku. Jedyną koniecznością jest założenie specjalnego konta na platformie PUE ZUS oraz aktywowanie bonu turystycznego. Po zaktualizowaniu danych w PUE ZUS, bon turystyczny zostanie aktywowany i jego numer zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta.

Masz dodatkowe pytania? ZUS uruchamia infolinię

Od piątku 24 lipca od godziny 8:00, można zadzwonić na specjalną infolinię ZUS. Została ona uruchomiona po to, aby każdy mógł zadać pytanie dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego jeżeli powstały wokół niego jakiekolwiek wątpliwości. Infolinia będzie czynna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jej numer to: 22 11 22 111

Konsultanci specjalnej infolinii będą wspierać osoby, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśnią wątpliwości dotyczące prawa do bonu, a także m.in. pomogą aktywować bon, wysłać oświadczenia, zapłacić za pomocą bonu - podaje ZUS w oficjalnym komunikacie.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić