oprac. PRC| 

Bon turystyczny na wakacje w Polsce. ZUS zaskoczy

19

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma być gotowy z systemem obsługi bonów turystycznych na przełomie lipca i sierpnia. Polacy będą zaskoczeni efektami.

Bon turystyczny na wakacje w Polsce. ZUS zaskoczy
(Materiały WP)

Bon wysokości 500 zł do wykorzystania na wakacje w Polsce, został już podpisany przez prezydenta. ZUS, który będzie obsługiwał projekt, zapewnia, że będzie gotowy na czas. Jak wynika z informacji portu money.pl, system ma ruszyć na przełomie lipca i sierpnia. Systemy już są, teraz trwają testy.

Bon turystyczny 500 zł na dziecko. Ma być szybko, łatwo i przyjemnie

Forma bonu i sposób jego otrzymania mają pozytywnie zaskoczyć Polaków. Jak podaje money.pl rodzice, zgłaszający się po bon turystyczny, w zasadzie nie będą musieli wypełniać wniosku i oczekiwać na jego zatwierdzanie.

Wystarczy zarejestrować się lub zalogować na konto, a w systemie informacja o bonie będzie już czekać. Jak wynika z ustaleń money.pl, bon będzie raczej aktywowany na zasadach analogicznych co usługi w bankach. Nie trzeba będzie o niego wnioskować.

Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Bon Turystyczny. Jak szybko będzie można go wykorzystać?

Mało tego środki będzie można wykorzystać już następnego dnia. Środki będą wirtualne przyznawane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Jednocześnie ZUS stworzył system płatności dla firm, które zrealizują bon oraz system rejestracji firm turystycznych, którym będzie zarządzała Polska Organizacja Turystyczna.

500 zł na każde dziecko będzie można wykorzystać na wszelkie usługi turystyczne do marca 2022 roku. Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne ma ponadto przysługiwać dodatkowe 500 złotych na każde dziecko. Bon jednak będzie świadczeniem jednorazowym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić