Robert Czykiel| 

Carrefour będzie zwalniać. Pracę straci dużo osób

2

Około 400 osób niebawem straci pracę w sklepach sieci Carrefour. Właściciel tłumaczy, że jest to spowodowane uproszczeniem struktur.

Carrefour będzie zwalniać. Pracę straci dużo osób
(Wikimedia Commons)

W sklepach sieci Carrefour szykują się zwolnienia pracowników. Pracę ma stracić nawet 400 osób, co stanowi około 3 proc. wszystkich zatrudnionych w Polsce. Wiadomo, która grupa pracowników musi najbardziej obawiać się o zatrudnienie.

Będą zwolnienia w Carrefour

Zwolnienia dotkną kadry menedżerskiej średniego szczebla, która pracuje w hipermarketach. Czyżby francuska sieć miała problemy finansowe? W oświadczeniu przesłanym do TVN 24 wskazywane są inne powody.

Nadchodzące grupowe zwolnienia są spowodowane "uproszczeniem struktur i procesów zarówno w sklepach oraz centrali firmy, a także dostosowaniem i rozwojem nowych kompetencji pracowników". To jeden z etapów strategii "Carrefour 2022".

Zobacz także: Pensja minimalna w górę. "Można domniemywać zwiększenie bezrobocia"

Popularna sieć liczy, że dzięki zmianom w organizacji, przyspieszy proces decyzyjny w kontakcie z klientami. W dodatku ma zostać zmniejszona hierarchiczność organizacji. Nigdzie nie ma mowy, aby Carrefour miał problemy finansowe.

Wygląda więc na to, że pozostali pracownicy mogą spać spokojnie. Carrefour w całej Polsce ma ponad 900 sklepów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić