Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Masowe zwolnienia na Śląsku. Ponad 500 osób straci pracę

32

Firma Yazaki w Mikołowie (woj. śląskie) reaguje na trudną sytuację w branży motoryzacyjnej, która jest związana z pandemią koronawirusa. Zakład musi przeprowadzić restrukturyzację, a to wiąże się z masowymi zwolnieniami.

Masowe zwolnienia na Śląsku. Ponad 500 osób straci pracę
Masowe zwolnienia w firmie Yazaki (Pixabay)

Firma Yazaki dotknięta kryzysem związanym z koronawirusem. Wobec pogarszającej się sytuacji w branży motoryzacyjnej, a także znaczącym spadkiem zamówień dla Fiat 500, Yazaki jest zmuszone do podjęcia restrukturyzacji swojego zakładu w Mikołowie.

Co to oznacza w praktyce? Niestety, ale pracę straci wiele osób, o czym firma informuje w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Wesela ogniskami koronawirusa. Szumowski: może warto bawić się w maseczkach
Restrukturyzacja zatrudnienia obejmować będzie 509 pracowników zakładu (...). Pracownicy, którym zostaną wręczone wypowiedzenia umów o pracę, będą mogli wyrazić zgodę na porozumienie stron, co wiąże się z dodatkowymi "odprawami" na zasadach opisanych w porozumieniu - czytamy w piśmie.

Zmiany dotkną też pozostałych pracowników. Zostaną im wręczone aneksy, które będą regulowały modyfikacje warunków ich zatrudnienia.

Czym zajmuje się firma Yazaki?

Yazaki w Mikołowie produkuje wiązki elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Ten zakład funkcjonuje od 2002 roku, kiedy został założony jako Cablelettra Poland. Yazaki Group przejęło ją w 2011 roku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić