BOB| 

Carrefour zniknie z Polski? Sieć szykuje się do sprzedaży

7

Z Polski wycofuje się Tesco, a za chwilę to samo może zrobić Carrefour. Francuska sieć na razie nabiera wody w usta na temat krążących plotek.

Carrefour zniknie z Polski? Sieć szykuje się do sprzedaży
Carrefour myśli nad sprzedażą sklepów w Polsce (Flickr)

Plotki na temat wycofania się sieci Carrefour z Polski pojawiły się we francuskich mediach. Gigant podobno rozważa sprzedaż sklepów nie tylko w naszym kraju, ale także w Tajwanie.

Carrefour może wycofać się z Polski

Rozmowy mają trwać od kilku miesięcy. Podejrzewa się, że jest to spowodowane faktem, że francuski rząd zablokował fuzję Carrefoura z Couche-Tard Inc., do którego należą m.in. stacje paliw Circle K.

Popularna sieć na razie nabiera wody w usta i nie potwierdza wprost, że chce się wycofać z Polski. Do niedawna były z kolei zapewnienia, że po sprzedaży sklepów w Chinach taki scenariusz nie będzie mieć miejsca w innych krajach.

Carrefour może być kolejną dużą siecią marketów, która zniknie z Polski. Tak postąpiło już Tesco, które powoli pozbywa się swoich sklepów.

Na pewno nie śpią spokojnie pracownicy francuskiego giganta. W naszym kraju jest ponad 900 sklepów pod szyldem Carrefour. Pracuje w nich 12,5 tys. ludzi.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić