Perfumerie Douglas. Smutne wieści. Sieć przegrała z koronawirusem

16

Popularna sieć drogerii zamyka około 500 sklepów, głównie tych w Europie Południowej. Po zmianach sprzedaż będzie nastawiona na kanały internetowe. Winny? Spadek sprzedaży spowodowany pandemią.

Perfumerie Douglas. Smutne wieści. Sieć przegrała z koronawirusem
Douglas zamknie 500 sklepów. Przenosi sprzedaż do internetu (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Około 2400 salonów - tyle punktów Douglas działa na całym świecie. Jak czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, zapowiadana jest fala zamknięć - zlikwidowanych będzie około 500 sklepów.

W samych Niemczech sieć zamknie od 50 do 90 placówek. Likwidacja dotknie wielkie miasta europejskie, głównie kraje Europy Południowej - Włochy i Hiszpanie. Portal, powołując się na doniesienia z niemieckiej prasy, dodaje, że Douglas przeprowadził analizę oddziałów całej sieci.

Zobacz także: Program "Czyste powietrze" do zmiany? "Potrzebne są reformy"

Efekt? Zwrot ku sprzedaży internetowej. Sieć już w 2020 roku zrobiła krok w stronę handlu online. Dzięki temu straty w sprzedaży spowodowane lockdownem były mniejsze.

Sprzedaż w Douglasie. Takie są liczby

Sprzedaż Douglas za pierwsze 9 miesięcy roku finansowego 2019/2020 wyniosła 2,5 mld euro. Mimo zwiększenia sprzedaży internetowej wciąż jest to spadek o 7,5 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Lepiej liczby się prezentują od strony internetowej. Sprzedaż online wzrosła w tym czasie o 39,6 proc. Nic więc dziwnego, że Douglas nastawia się właśnie na ten kanał sprzedaży.

Sieć postawiła w Polsce 144 perfumerie. Na ten moment nie wiadomo o planach likwidacji sklepów.

Douglas nie jest jedyną siecią, która boryka się ze spadkiem sprzedaży. Na początku grudnia Finanse WP opisywało przypadek sieci sklepów obuwniczych Salamander, która podjęła decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. Z informacji money.pl wynika też, że Promod wycofuje się z Polski, zamknie sklepy jeszcze w tym roku, a skupi się na sprzedaży internetowej.

Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić