Ceny polskich produktów w Niemczech. Zaskoczenie na monopolowym

35

Nie tylko chemia z Niemiec jest towarem, którego możemy zazdrościć zachodnim sąsiadom. Dziennikarze Super Expressu udowadniają, że za granicę warto wybrać się również po... polską wódkę. Okazuje się, że ceny popularnych u nas trunków w wielu wypadkach wypadają o wiele korzystniej niż w Polsce.

Ceny polskich produktów w Niemczech. Zaskoczenie na monopolowym
Polska wódka w Niemczech kosztuje taniej niż w kraju (Adobe Stock, Erich Teister)

Ceny alkoholu w Polsce to gorący temat. Szczególnie po tym, jak Biedronka i Lidl konkurowały na niskie ceny oferując butelkę wódki za niecałe 10 złotych.

Teraz dziennikarze Super Expressu udowadniają, że po tańszy alkohol warto wybrać się nie tylko do sklepu niemieckiej sieci, ale i za niemiecką granicę.

Porównali ceny popularnych trunków u nas i u zachodniego sąsiada. W kilku przypadkach bilans wyszedł korzystniej dla Niemców. Okazało się, że popularne u nas marki alkoholi można tam kupić w nieco niższych cenach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podwyżki alkoholu i papierosów. Lobby upada? „Rząd jest zdeterminowany”

Żubrówka, Wyborowa czy popularna w Polsce Żołądkowa Gorzka są dostępne w marketach typu Rewe i Kaufland, choć jak podkreślają reporterzy Super Expressu - niektóre polskie wódki znaleźć można także w niemieckich sklepach, na półkach z kuchniami świata.

A jak plasują się wspomniane ceny alkoholi? Jak podaje Super Express, oprócz wódki z najwyższej półki typu Belvedere, mniej wyszukane, ale rozpoznawalne u nas wódki są tańsze niż w kraju.

Przykład? '' Za butelkę Żubrówki o pojemności 0,7 l, która w polskich sklepach zazwyczaj jest dostępna w cenie powyżej 50 złotych (czasem w promocji kosztuje nieco powyżej 40 zł), w Niemczech zapłacimy zazwyczaj 10 euro i więcej. Biała żubrówka kosztuje 9,99 euro (43 zł według kursu z końca lutego 2024 r.), natomiast jej kolorowa odmiana to już wydatek rzędu 12,99 euro (56 zł). O ile w Polsce nie trafimy na promocję, może się okazać, że ten trunek u naszego zachodniego sąsiada jest tańszy'' czytamy na stronie tabloidu.

Kolejnym zaskoczeniem jest cena Żołądkowej Gorzkiej, która w wersji białej, w Polsce kosztuje nawet do 50 złotych za butelkę 0,7 l, natomiast w Niemczech trzeba za nią zapłacić 9,99 euro (43 zł) - przekonują reporterzy SE.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić