Chcesz dostać 300 zł? Lepiej się pospiesz

0

Trwa nabór wniosków w ramach programu "Dobry start". Ci, którzy chcieliby uzyskać 300 zł we wrześniu, powinni pospieszyć się z dopełnieniem formalności. Czasu nie zostało zbyt wiele.

Chcesz dostać 300 zł? Lepiej się pospiesz
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, welcomia)

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Dla wielu rodziców jest to spory kłopot. Trzeba bowiem skompletować wyprawki, które tanie nie są. Niestety, drożyzna dopadła również artykuły szkolne.

Choć w jakimś stopniu portfele rodziców odciążyć ma wsparcie w ramach programu "Dobry start". Jest szansa na to, by zgarnąć 300 złotych. Wnioski o taką pomoc finansową można składać do końca listopada 2022 roku. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać przelew już we wrześniu, musi się pospieszyć.

Kto zdąży złożyć wniosek do końca tego miesiąca - będzie miał pewność, że wsparcie dostanie jeszcze we wrześniu - przekazała Radiu ZET Monika Kiełczyńska z łódzkiego oddziału ZUS.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek o 300 zł?

Na gov.pl podkreślono, że wniosek może złożyć "matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)".

Nabór wniosków o wsparcie w ramach "Dobrego Startu" ruszył 1 lipca 2022 roku. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także wypłatą świadczenia, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe - podkreślono w rządowym komunikacie.

Wnioski online można składać do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną bądź portal PUE ZUS.

Przypomnijmy, że nowy rok szkolny rusza już 1 września. Na pierwsze dni wolne od nauki uczniowie nie będą musieli zbyt długo czekać - wypadają one bowiem już 3 i 4 września (weekend).

Zobacz także: PiS w sprawie inflacji robi dobrą minę do złej gry. prof. Dudek: Kaczyński udaje, że tego nie widzi
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić