Dagmara Smykla| 

Czy 300+ będzie wypłacane tym roku? Wnioski od lipca. Jak wypełnić?

2
Podziel się:

Program "Dobry start" będzie realizowany także w kolejnym roku szkolnym. Wnioski o 300 zł na tzw. wyprawkę szkolną można będzie składać od 1 lipca. Nie ma tu limitu dochodowego.

300+ będzie i w tym roku. Wnioski od lipca
300+ będzie i w tym roku. Wnioski od lipca (ONS.pl)

Nabór wniosków do programu "Dobry start" rusza od 1 lipca. Program zwany również "300+", to świadczenie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Kogo obejmuje "300+"? Pieniądze mogą dostać rodzice lub opiekunowie ucznia od 7 do 20 lat. W przypadku uczących się w szkole dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat. Nie ma tu limitu dochodowego.

Program Dobry start ma na celu wspieranie rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z PAP.

Świadczenie 300+ wydawane jest na wniosek

Może go jedno z rodziców, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. Od 1 lipca można to zrobić online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną.

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada, jednak im wcześniej - tym lepiej. Osoby, które złożą wniosek w lipcu lub sierpniu mogą liczyć na wypłatę pieniędzy do 30 września.

Kto jest wyłączony ze świadczenia? 300+ nie przysługuje rodzicom dzieci w przedszkolach lub zerówkach, nie obejmuje też studentów. W ubiegłym roku resort pracy przewidywał, że świadczenie przysługiwać będzie 4,6 mln uczniów.

Zobacz też: Koszt przekopu Mierzei Wiślanej. "Blisko 980 mln zł, ale poczekajmy na przetargi"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić