Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie na zakupy 20 listopada?

10

Czy 20 listopada 2022 roku wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 20.11.2022? Czy będą działać takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy też Auchan? Odpowiadamy.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie na zakupy 20 listopada?
Czy 20 listopada to niedziela handlowa? (Pixabay)

Już od dłuższego czasu musimy mierzyć się z zaostrzonym zakazem handlu w niedziele i święta. W związku z tym zazwyczaj nie ma szans na to, by zrobić zakupy w drugi dzień weekendu. Polacy raczej już przywykli do takiej sytuacji i zwykle nie planują wypraw do sklepów na niedzielę.

Są jednak również niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, śmiało można udać się do takich sklepów jak Lidl, Kaufland, Biedronka, Auchan czy Carrefour.

Czy taką sytuację będziemy mieli również 20 listopada 2022? Niestety, odpowiedź brzmi "nie". Tego dnia wypada bowiem niedziela niehandlowa. Wymienione sklepy dużych sieci będą zamknięte. Nie ma również szans na to, by zrobić zakupy m.in. w galeriach handlowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy przestają akceptować wzrost cen. Firmy będą zwalniać

Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa? Zakupy będzie można swobodnie zrobić 11 grudnia. Później będziemy mieli jeszcze jedną niedzielę handlową. Na zakupy do największych sklepów wybrać się będzie można również 18 grudnia.

Niedziela niehandlowa, 20 listopada. Gdzie zrobić zakupy?

20.11.2022 będzie można zrobić zakupy np. w sklepach osiedlowych czy na stacjach paliw. Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby, na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić