o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Dobry Start". Zmiany w programie. Dotyczą wszystkich beneficjentów

4
Podziel się

Pod lupę rządu trafił projekt dotyczący zmian w programie "Dobry Start". Zakłada on ważne modyfikacje. Chodzi chociażby o sposób ubiegania się o świadczenie 300 plus.

"Dobry Start". Zmiany w programie. Dotyczą wszystkich beneficjentów
100 złotych (Getty Images)
bECMpFfV

Przede wszystkim ma dojść do rezygnacji ze składania wniosków w sposób tradycyjny. Plany zakładają umożliwienie ubiegania się o świadczenie wyłącznie drogą internetową.

To jednak nie wszystko. Pieniądze mają być wypłacane tylko na rachunek bankowy. Nie będzie więc szans na wypłatę świadczenia w formie gotówkowej i przekazem pocztowym.

bECMpFfX

Obsługą programu zajmie się z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aktualnie ten obowiązek spoczywa na samorządach. Zmiana w tym zakresie ma - zdaniem resortu rodziny i polityki społecznej - doprowadzić do obniżenia kosztów obsługi programu.

300 plus. Komu przysługuje świadczenie "Dobry Start"?

Świadczenie w ramach programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują to świadczenie dłużej. W takim przypadku przysługuje ono do ukończenia 24. roku życia.

bECMpFgd

Wysokość świadczenia w obu przypadkach jest taka sama. Wynosi 300 złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMpFgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
jadzia
3 miesiące temu
Ci najbiedniejsi co nie mają konta czy internetu nie dostaną.To ma sens,skoro są biedni to i tak te 300 zł im nie pomoże
vbn
3 miesiące temu
no faktycznie rodzice sa bardzo odpwoiedzialni zaoszczedzili dziecki cale 300zl.na star,jak dorwie posag od rodzicow to nie bedzie wiedzial,co zrobic z gotowka,czy wplacic do banku czy na lokate,a moze,zaiwestowac,ale jak to sie mowi,dobra gospodyni z byle czego zrobi cos ,a wiec dobry przedsiebiorca to z 300zl.zarobi milion,a zly to choc bys dal,jemu i kilka milionow to bankrutem zostanie
111
3 miesiące temu
Dobra wiadomosc byla by taka ze koniec z dodatkami na znojdory ile jeszcze
bECMpFgz
zez
3 miesiące temu
Załóż konto na darmochę! Trzeba utrzymać banki, aby nasza elita mogła zgarnąć dywidendę i inne profity.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić