"Dobry Start". Zmiany w programie. Dotyczą wszystkich beneficjentów

4

Pod lupę rządu trafił projekt dotyczący zmian w programie "Dobry Start". Zakłada on ważne modyfikacje. Chodzi chociażby o sposób ubiegania się o świadczenie 300 plus.

"Dobry Start". Zmiany w programie. Dotyczą wszystkich beneficjentów
100 złotych (Getty Images)

Przede wszystkim ma dojść do rezygnacji ze składania wniosków w sposób tradycyjny. Plany zakładają umożliwienie ubiegania się o świadczenie wyłącznie drogą internetową.

To jednak nie wszystko. Pieniądze mają być wypłacane tylko na rachunek bankowy. Nie będzie więc szans na wypłatę świadczenia w formie gotówkowej i przekazem pocztowym.

Obsługą programu zajmie się z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Aktualnie ten obowiązek spoczywa na samorządach. Zmiana w tym zakresie ma - zdaniem resortu rodziny i polityki społecznej - doprowadzić do obniżenia kosztów obsługi programu.

300 plus. Komu przysługuje świadczenie "Dobry Start"?

Świadczenie w ramach programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują to świadczenie dłużej. W takim przypadku przysługuje ono do ukończenia 24. roku życia.

Wysokość świadczenia w obu przypadkach jest taka sama. Wynosi 300 złotych.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić