Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Dramatyczne wieści dla seniorów. Stracą sporo pieniędzy

495
Podziel się:

Początek 2022 roku przynosi sporo bolesnych wieści dla emerytów. Nie dość, że na każdym kroku spotykają drożyznę, a ostatnio wielu z nich dostało niższe świadczenia, to jeszcze okazuje się, że tym razem nie otrzymają jednej emerytury!

Dramatyczne wieści dla seniorów. Stracą sporo pieniędzy
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W 2021 roku emeryci nie mogli narzekać. Dostali trzynastą, a nawet czternastą emeryturę.

To drugie świadczenie przesłano na konta ok. 9,1 mln osób! Aż 7,9 mln emerytów dostało uposażenie w pełnej wysokości, czyli na poziomie minimalnej emerytury.

Ten zastrzyk finansowy stanowił wielkie wsparcie dla emerytów. Czy w tym roku również będą mogli liczyć na "czternastkę"?

Czternasta emerytura 2022. Jednoznaczne słowa ministra finansów

O to, czy emeryci znów dostaną czternastkę, podczas wizyty w TVP Info zapytany został minister finansów Tadeusz Kościński.

Czternastej emerytury nie będzie w tym roku - podkreślił. - Ja jestem od polityki fiskalnej, to nie w naszej kompetencji, żeby decydować. O ile mi wiadomo, to czternastki nie będzie w tym roku - dodał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(495)
emeryt
4 miesiące temu
Nie chcę trzynastek , czternastek ...chcę by wartość nabywcza emerytury nie spadała przez galopująca inflację spowodowaną przez PIS!
gwarek
4 miesiące temu
Kiedy przyglądam się tematowi emerytur to widzę, że emeryci ... dostają coraz niższe świadczenia. I nie ma większego wpływu na wysokość emerytury np. wykształcenie. Tak więc im wcześniej się odejdzie na emeryturę tym lepiej.
zyga44
4 miesiące temu
Bankrut niema pieniędzy bo je rozdał,a należło wybudować żłobki i przeczkola za darmo nawet doczwartej klasy - mieli ludzi do pracy i dochody do budzetu.
Olo
4 miesiące temu
Więc ma być trzynasta? Czy PiS wymyślił jakiś nowy miesiąc???
PiSie otwórz ...
4 miesiące temu
Dlaczego nikt z uczonych ekonomistów nie zdiagnozował faktu niskiej emerytury ! Z mojej obserwacji wynika,to m.in. z faktu,że tylko przez kilka lat życia zawodowego opłacano składki ZUS. Potem było na czarno ! Czyli bez opłacania składek ZUS,bo rzekomo, to nic nie daje na przyszłość ! Tak robili zazwyczaj usługodawcy ! Zapłata w gotówce,broń boże przelewem, bo to dowód lewych przychodów ! Tak płacono murarzom, tynkarzom, dachowcom, posadzkarzom, parkieciarzom, wykonawcom mebli kuchennych, elektrykom, itd. itp. . Oraz tym co mieli kasę fiskalną, ale za nieco niższą cenę usługi (fryzjerzy, pedikiurzystki, manikiurzystki, badylarze, kwiaciarze,itp.)nie nabijano kwoty na kasę tylko gotówka do ręki. Oczywiście ileś nabić musiało być w miesiącu, ale na pewno dużo mniej niż w rzeczywistości by ich nabito na kasę! I taka prawda odnośnie niskich emerytur, nad którymi PiS do jne się litują, zabierając pieniądze pracowitym i zaradnym, a przede wszystkim uczciwym Polakom !
xxxd
4 miesiące temu
domański litości kiedy ty zmądrzejesz
emeryt
4 miesiące temu
Byłem dyrektorem kopalni,pracowałem sumiennie,płaciłem składki na emeryturę.Dlaczego obcina mi się tak radykalnie emeryturę górnicza na stare late.?
aaaa
4 miesiące temu
POpłacze sie dostałem 14 99,99 zł.
emeryt
4 miesiące temu
Te dodatkowe emerytury, dziwne dopłaty na pół roku, 500+ i inne bzdurne pomysły to właściwie kartki na wszystko w innej postaci. Robili to już komuniści. W państwie silnym i poukładanym wszelkie regulacje finansowe są ujęte w systemie podatkowym. Jasnym i przystępnym dla wszystkich!!! Inaczej to działanie pozerskie i skierowane do naiwnych i nie kumatych wyborców !!!!!
a gdzie tracą...
4 miesiące temu
Jak to stracą, tracili to za rządów Tuska , bo dostawali głodowe emerytury, a za PIS dostali choćby 13 tki. I to już jest dobrze.
Gerontokracja
4 miesiące temu
Emeryci są mocno nadreprezentowani w elektoracie PiS. W 2019 55% głosujących w wieku 60 i więcej lat ich właśnie poparło. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.
Morawietzki
4 miesiące temu
W tym roku będzie 1 kg cebuli gratis:)) Aj Waj
Waldi
4 miesiące temu
Już tak w Grecji rozdawano 13-te i14-te emerytury i wiele innych dodatków ,aż Grecja stanęła na progu bankructwa i potrzebna była pomoc ,ale i nadzór MFW.
ARtysta
4 miesiące temu
Jak Tusko dojdzie do władzy z Kopaczową to emerytom zapewni obrzezane dzikie członki muzułmańskie, które wsadzą swoje cżłonki w każdą dziurę nawet kozy a co dopiero dziury emerytów muszą być dla nich podniecające, wtedy emeryci zobaczą jaki to PIS byl dobry
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić