Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Dwie emerytury co miesiąc? Rewolucyjny pomysł

28
Podziel się:

Czy nadejdą wielkie zmiany w zakresie wypłacania świadczeń po śmierci małżonka? Lewica złożyła projekt ustawy, który zakłada, że wdowa lub wdowiec mógłby dostawać nie jedno, ale aż dwa świadczenia.

Dwie emerytury co miesiąc? Rewolucyjny pomysł
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, © Copyright Kypros 2017 all rights reserved)

Aktualnie po śmierci małżonka wdowa lub wdowiec nie dziedziczą jego emerytury. Mogą tylko podjąć decyzję, czy nadal chcą otrzymywać swoje świadczenie, czy 85 proc. dotychczasowej emerytury małżonka (tzw. emerytura rodzinna).

Od lat nie brakuje głosów, że to krzywdzące rozwiązanie. W związku z tym Lewica zaproponowała wprowadzenie zmian.

Senior mógłby zdecydować czy chce otrzymywać całą rentę rodzinną i 25 proc. swojej emerytury, czy całą swoją emeryturę i 25 proc. renty rodzinnej - pisze "Fakt".

Lewica proponuje rozłożenie tego pomysłu na etapy. W 2023 roku. dodatkowe świadczenie wyniosłoby 10 proc., w 2024 roku - 20 proc, a od 2025 roku - 25 proc.

Czy PiS poprze projekt Lewicy?

Jest szansa na to, że projekt Lewicy ws. emerytur dla wdów lub wdowców znajdzie uznanie w oczach PiS-u.

Jest kilka projektów ustaw przez nas przygotowanych, którymi PiS jest zainteresowany. Do nich należy właśnie ta dotycząca zmian w rentach rodzinnych - powiedział "Faktowi" Arkadiusz Iwaniak, poseł-wnioskodawca z Lewicy.
Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Mundurek
miesiąc temu
Dwie emerytury? Realne gdyż można dostawać mundurową i ZUS-u. Dotyczy to tych mundurowych, których państwo chciało się pozbyć przenosząc do cywila a dalej pracowali jako zwykli pracownicy.
Hehehe
miesiąc temu
Nie mam złudzeń. Ten portal to dno ale go lubię . Był taki jeden co mówił tak o Ksantypie
Kłamcy lewaki
miesiąc temu
Taaaa, już to widzę. Pisać lewaki se mogą. I tak NIC z tego nie będzid, bo mie ma odpowiedniego prawa wykonawczego. Kombinują przed WYBORAMI!
ZUS ZŁODZIEJE
miesiąc temu
Tyle że w Polandzie NIE MOŻNA PRZYJMOWAĆ DWÓCH EMERYTUR:) W innym przypadku, ZUS QVA ODDAWAJ zajumane emerytury mundurowym, co wcześnuej musieli płacić do Wojskowego Biura Emerytalnego!
Ares
miesiąc temu
Nie istnieje coś takiego jak emerytura rodzinna.
Tfffuuusk
miesiąc temu
Dlaczego lewica nie wprowadziła tych zmian gdy rządziła i miała większość w sejmie ? Dlaczego POPSLSLD.N niw wprowadzili podobnych zmian ? Teraz aby ogłupić ludzi proponują gruszki na wierzbie !
Meander
miesiąc temu
Jakoś dziwnie się składa , że rozdają nie swoje pieniądze i ci z prawa a obiecują i ci z lewa. Ludzie pracują a z tej pracy płaci się nierobom różnej maści. Emerytury to jest jawne okradanie ludzi, na te grosze co dostają, pracowali 40 lat, a teraz mówią że na emerytów muszą pracować młodzi? A gdzie są te wpłacane pieniądze? Co z tych trzynastek i czternastek jak to jest ok 100 zł na miesiąc a inflacja w pełnym galopie. Dług publiczny rośnie przez miesiąc o ponad 3 miliardy zł, głosujcie, PiS wszystko wam da a co najmniej obieca
Marta
miesiąc temu
Naciśnij spacje i omiń i inflacje .Po 1-Glapinski Out !!! po 2 - koniec kolejnego druku waluty!!! po 3- Ukry wracają do siebie.Pomoc powinna byc doraźna i skonczyć dziadostwo z wywieszaniem obcych flag w naszym kraju
benio16
miesiąc temu
duda stop ukrainizacji naszej ukochanej ojczyzny .chyba nie chcesz drugiej tragedii.
cwany lis
miesiąc temu
lewica już rządziła
aaaa
miesiąc temu
?zniesmaczony 5 min. temu i ciekawe kto za to zapłaci ? oraz jak wielce przyspieszy inflację ? Ludzie którzy pracują sa coraz bardziej i bardziej obciążani podatkami, niedługo ten system upadnie." jacek z Człuchów ci powiedział , sys upadnie.
zniesmaczony
miesiąc temu
i ciekawe kto za to zapłaci ? oraz jak wielce przyspieszy inflację ? Ludzie którzy pracują sa coraz bardziej i bardziej obciążani podatkami, niedługo ten system upadnie.
Patriota
miesiąc temu
I kto ma takie projekty.....ludzie, którzy wciąż mają na rękach krew ks. Popiełuszki.... i wielu innych...
vvvv
miesiąc temu
zawsze rząd ukradnie pieniądze zgromadzone przez pracownika na emeryturę.W myśl zasady-emerycie wspieraj Polskę czynem i umieraj przed terminem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić