E-Urząd Skarbowy ma awarię. Nie można się rozliczyć

2

Od 15 lutego można logować się do systemu e-PIT dostępnego w e-Urzędzie Skarbowym i wypełnić zeznanie podatkowe z ubiegłego roku. Problem jednak, że system nie działa sprawnie, a od rana pojawiło się dziesiątki skarg, że platforma odmawia posłuszeństwa.

E-Urząd Skarbowy ma awarię. Nie można się rozliczyć
(Pixabay)

Od 15 lutego można logować się do systemu e-PIT dostępnego w e-Urzędzie Skarbowym i wypełnić zeznanie podatkowe za ubiegły rok. Użytkownicy narzekają jednak, że platforma nie działa i są problemy z zalogowaniem się. Ministerstwo Finansów wydało komunikat.

Mogą występować chwilowe problemy z dostępnością e-Urzędu Skarbowego. Pracujemy nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość. Poinformujemy, jak tylko serwis będzie w pełni dostępny - poinformował resort na Twitterze.

Twój e-Pit niedostępny. E-urząd Skarbowy nie działa

Pomimo zapewnień Ministerstwa Finansów awaria nie została usunięta. Chociaż niektórym udało się rozliczyć, to dziesiątki użytkowników narzeka na powtarzające się problemy. Nie można się zalogować, nie ma dostępu do dokumentów lub konta. W niektórych przypadkach strona e-Urzędu Skarbowego w ogóle się nie otwiera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Twój e-PIT uruchomiono w lutym 2019 roku. Na profilu użytkownika czekają gotowe i wypełnione dokumenty. Na platformę można zalogować się poprzez profil zaufany, e-dowód albo bankowość elektroniczną. Można także posłużyć się swoimi danymi podatkowymi (PESEL lub NIP) oraz podać kwotę przychodów za poprzedni okres rozliczeniowy.

Wchodzimy na wyższy poziom skarbowości, uruchamiamy e-Urząd Skarbowy. To jedna z największych w ostatnich latach zmian w działaniu skarbówki - powiedział na początku lutego minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.


PIT za ubiegły, 2020 rok można składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 roku.

Zobacz także: PIT 2020. Niedopłata w zeznaniu rocznym. Do kiedy trzeba zapłacić różnicę?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić