Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Fatalne wieści. Wielu emerytów nie dostanie czternastki w sierpniu

60
Podziel się:

Powoli zbliża się pierwszy termin wypłaty czternastej emerytury. Nie wszyscy dostaną pieniądze już pod koniec sierpnia. Część seniorów dodatkowe świadczenie uzyska dopiero we wrześniu lub nawet w październiku.

Fatalne wieści. Wielu emerytów nie dostanie czternastki w sierpniu
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Drożyzna mocno daje się we znaki. Nic więc dziwnego w tym, że niektórzy seniorzy z niecierpliwością czekają na czternastą emeryturę. To wsparcie otrzymają osoby, które na dzień 24 sierpnia będą mieć prawo do jednego z poniższych świadczeń:

  • emerytury rolniczej,
  • renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy,
  • renty rodzinnej,
  • okresowej emerytury rolniczej,
  • rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego.

ZUS ustalił już wypłaty czternastej emerytury. Pierwsze przelewy zaplanowano na 25 sierpnia. Część seniorów otrzyma środki zatem już pod koniec wakacji. Następne wypłaty przewidziano natomiast na 1, 5, 6, 10, 15, 20 września.

Są jednak też tacy, którzy czternastkę dostaną dopiero w październiku. "Super Express" podaje, że tak stanie się "w przypadku systemu rolniczego, zwłaszcza w przypadku osób otrzymujących świadczenie rzadziej niż raz na miesiąc".

"Czternastka" w 2022 roku. Ile dostaną emeryci?

Pełne wsparcie, czyli 1217,98 zł na rękę, dostaną ci emeryci, których regularne świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

A co w przypadku tych, którzy dostają więcej niż 2900 zł brutto? "Czternastka" dla takich osób zostanie pomniejszona, zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Czternasta emerytura nie może być niższa niż 50 zł. Zatem ci, którzy dostają zazwyczaj przynajmniej 4188,44 zł, nie mogą liczyć na duży zastrzyk dodatkowej gotówki.

Zobacz także: Rekordowo wysokie stopy procentowe. "Nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie ten sufit będzie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Rencista
10 godz. temu
A wiecie ile lat pracy tylko może mieć tajny z ABW podobno tylko 25 i kwalifikować się do przyszłej emerytury
Ted
21 godz. temu
Czternasta emerytura powinna być dla wszystkich. Ci, którzy pracowali całeżycie uczciwie teraz cięrpią. A cwaniaki dalej dostają profity.
realista
22 godz. temu
Emerytury powinny byc uzaleznione od odprowadzonych skladek. Jesli ktos pracowal iles lat a skladki placil tylko od minimum to niestety zrobil blad i zgodzil sie na mala emeryture. Al;e za to mial wiecej w kieszeni na codzien. Wiec pretensje tylko do siebie
Anna Maria
wczoraj
Szanowni Państwo, dlaczego 500 plus jest dla wszystkich a nie od dochodu, a emeryt mający wyższą emeryturę, jak np. ja nie dostanie 14, bo obowiązują limity ?
TIK TAK
wczoraj
Nasz Rząd uważa ,że można się sprzedać za 99 zł dodatku My naród wykształcony i logicznie myślący !!!!!!!!!!!!!
Urszula
miesiąc temu
Faktycznie,,fatalnie"😅, że nie wszyscy w sierpniu. Fatalnie było kiedyś gdy nikt nic nie dostawał, a ceny sobie rosły. Ot, po prostu decyzja by ci co zawsze otrzymywali jako ostatni, teraz dostali jako pierwsi.
Renata
miesiąc temu
Ludzie długo i ciężko pracujący i nie oszukujący tzn odprowadzali składki na ZUS, mają wysokie emerytury. Ty jak nie odprowadzałem składek a ciężko i długo pracowałeś, powinieneś mieć kase, albo w banku ulokowana, albo w skarpecie. ZUS to nie Mikolaj, to jest urząd.
Pacany
miesiąc temu
Nie podoba wam sie PIS to zagłosujcie na rudego to on da wam 1 zl podwyżki i wtedy bedzie dobrze
Wlada
miesiąc temu
Wszystkim niezadowolonym polecam powrót do przeszłości i porównanie dokonań i realizacji obietnic wyborczych przez PO -wski ,"panujący" 8 lat rząd, który nie dotrzymał żadnej obietnicy wyborczej a utrudniał jak potrafił najlepiej obecnemu rządowi,który mimo zdrad i licznych"napaści konsekwentnie zrealizował i realizuje wszystko to co obiecał rodakom, chwała mu za to bo dotąd żaden rząd nie musiał pokonywać takiej " totalnej" opozycji -zdrajcow narodu jak obecny.Opozycja powinna być konstruktywna i dążąca do dobrych rozwiązań dla kraju bo totalna to może być głupota a także...wojna.
Hala2euro4
miesiąc temu
Każdy emeryt pracował na swoją emeryture i jest to nieuczciwe że ze dzieli się ich na grupy przyznając czternastki.Jest to przykre żałuję że pracowałam ciężko 40lat a teraz mi się nic nie przysługuje bo mam większą emeryture owszem większą ale ciężko wypracowana. Albo wszystkim albo nikomu.
Gerta
miesiąc temu
Do Ewa-jak pracowałaś i odprowadzałas składki to emeryture zawdzięczasz sobie i chyba nie chciała byś mieć niskiej, by to rzad ci dawał darowizny. Ciesz się, że sobie sama wypracowałaś, moze ci, co mają niskie mało zarabiali i krótko pracowali, z powodu nie najlepszego zdrowia? Takim nieudacznikow rzad pomaga, tak jak w każdym wysoko rozwiniętym kraju jak np w Niemczech,gdzie socjal jest wysoki.
Ewa
miesiąc temu
Czy nie jest to dyskryminacja .Skoro 14 emerytura ma być dla wszystkich z powodu drożyzny to dlaczego nie w jednakowej wysokości.Jak widać w naszym kraju nie warto pracować i płacić wysokich składek na ZUS bo potem odczuwa się tego skutki.
Natalia
miesiąc temu
PIS wywiązuje się że swoich obietnic wyborczych, od początku mowil, że 13 emerytura jest dla wszystkich, a 14 jest uzależniona od dochodu i wypłata maxymalna dla najniższego świadczenia, a potem złotówka za złotówkę,ci co mają dużo nie dostana nic.Wiec, nie rozumiem ,co lewaki tutaj ryja dra. Niech piszą o Tusku co mial nie podwyzszac podatków a podwyzszyl, że miał nie ruszać wieku emerytalnego a podwyzszyl go, no i zrobil skok stulecia na kase Polakow, tj. na OFE mówiąc, że to nie są Polakow pieniądze.
Beia
miesiąc temu
PiS to kłamczuch i oszuści naród do ruiny doprowadzą po nich już nie będzie co zbierać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić