Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Ile zarabiają pracownicy Aldi? Kwoty robią wrażenie

32

Podobnie jak Lidl i Biedronka, Aldi stawia na transparentność płac, dlatego udostępnia informacje dotyczące zarobków swoich pracowników. Ib tak początkujący sprzedawca może otrzymywać nawet 5260 zł brutto miesięcznie. Natomiast najwyższe zarobki osiąga kierownik sklepu, którego pensja sięga 8560 zł brutto miesięcznie.

Ile zarabiają pracownicy Aldi? Kwoty robią wrażenie
Ile zarabiają pracownicy Aldi? Kwoty robią wrażenie (GETTY, Cristina Arias)

Aldi, czyli niemiecka sieć dyskontów posiada ponad 60 tys. sklepów na całym świecie. Od kilku lat, podobnie jak konkurencyjne dyskonty Lidl i Biedronka, otwarcie informuje o zarobkach swoich pracowników. Na stronie internetowej oraz w materiałach promocyjnych Aldi udostępnia szczegółowe informacje dotyczące wynagrodzeń, stawek godzinowych oraz dodatkowych benefitów.

W Polsce Aldi zatrudnia ponad 4400 osób - od kasjerów i pracowników sklepów, przez kierowników marketów, aż po magazynierów odpowiedzialnych za logistykę i zaopatrzenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otwarcie Shein w Polsce. Kolejki przed kontrowersyjnym sklepem

Zarobki w Aldi w 2024 roku

W sklepach Aldi oferowane wynagrodzenie nie należy do niskich. Zgodnie z informacją podaną przez Gazetę Pomorską, zarobki brutto pracowników w sklepach Aldi, od stycznia 2024 roku dla początkującego sprzedawcy wynoszą od 4910 do 5260 zł miesięcznie. Jest to zauważalny wzrost pensji na tym stanowisku, sięgający nawet 1050 zł. Po dwóch latach pracy, sprzedawca może liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 5310 do 5660 zł.

Dla początkującego zastępcy kierownika sklepu w sieci Aldi przewidziane pensje kształtują się w widełkach od 5660 zł do 6060 zł miesięcznie. Po trzech latach doświadczenia wynagrodzenie może wzrosnąć od 6610 zł do 7010 zł.

W przypadku stanowiska kierownika sklepu stawki są jeszcze wyższe. Dla nowo zatrudnionego pracownika na tym stanowisku pensje wahają się od 7060 zł do 7660 zł miesięcznie. Kierownik sklepu z kilkuletnim doświadczeniem może liczyć na wynagrodzenie sięgające od 7960 zł do 8560 zł.

Początkujący magazynier w Aldi może liczyć na zarobki wynoszące 4910 zł, a po dwóch latach doświadczenia jego pensja wzrasta do 5510 zł. W przypadku początkujących pracowników działu technicznego, magazynierów w mroźni oraz operatorów wózków widłowych stawki sięgają nawet 5260 zł, a po dwóch latach pracy wzrastają do 5860 zł.

Dodatki dla pracowników Aldi

Pracownicy zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowiskach kompletacji mogą otrzymać premię w wysokości do 2500 zł brutto. Osoby pracujące w Aldi mogą korzystać z różnych dodatków, takich jak premie za frekwencję w okresie świątecznym oraz dodatkowe świąteczne doładowania kart przedpłaconych.

W ramach wynagrodzenia pracowników, Aldi zapewnia także karty przedpłacone o wartości 210 zł, które mogą być wykorzystane na zakupy w sklepach Aldi. Ponadto dla pracowników z dłuższym stażem firma oferuje nagrody jubileuszowe.

Aldi to sieć istniejąca od 100 lat. W naszym kraju zakupy w Aldi możemy zrobić od połowy 2006 roku. Do końca 2024 roku w Polsce będzie istniało ponad 350 sklepów tej sieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić