Jarosław Kaczyński "złorzeczy na ceny". Ma powody? Oto ile zarabia

321

W rozmowie z Interią Jarosław Kaczyński podzielił się wyrazami zrozumienia dla Polaków, którzy są zbulwersowani rosnącymi cenami w sklepach. Jak wskazał "sam złorzeczy" na drożyznę. Podkreślił przy tym, że jego sytuacja jest jednak inna niż pozostałych Polaków. Ma rację. Oto, ile zarabia prezes Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński "złorzeczy na ceny". Ma powody? Oto ile zarabia
Jarosław Kaczyński mówi, że rozumie zdenerwowanie Polaków na wysokie ceny (pap)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozległym wywiadzie dla portalu Interia wskazał, że rozumie problematyczność rosnącej inflacji. Poinformował jednak, że jest to cena, jaką trzeba zapłacić za "uratowanie gospodarki i miejsc pracy".

Rozumiem, że ludzie złorzeczą. Sam to robię w sklepach, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja sytuacja jest dalece innanawet nie próbuję porównywać siebie i swojej sytuacji materialnej do tych, którzy zarabiają średnio czy mało – wskazał lider PiS
Zobacz także: Polacy wybrali najgorszego przywódce politycznego. Ekspert o "cenie przywództwa"

Portal "Fakt" postanowił przyjrzeć się na ile sytuacja Kaczyńskiego faktycznie jest inna od codzienności Kowalskich. Dziennikarze wskazują, że polityk nie musi przejmować się pieniędzmi, bo tych ma jak lodu. Kwoty, jakie padają, mogą zrobić wrażenie.

Ile zarabia Jarosław Kaczyński?

"Fakt" wskazuje, że Kaczyński, jako poseł otrzymuje co miesiąc około 4 tys. zł brutto diety. Po ogłoszony w sierpniu gigantycznych podwyżkach liczyć może na wynagrodzenie w wysokości 21 tys. zł brutto miesięcznie za pełnienie funkcji wicepremiera. Ponadto, z racji na wiek, Kaczyński pobiera co miesiąc z ZUS-u emeryturę. Ta, jak podaje "Fakt" wynosi około 7 tys. zł brutto.

Z szybkiej kalkulacji wynika, że Jarosław Kaczyński otrzymuje co miesiąc nawet 32 tys. złotych wynagrodzenia. Ponadto, jako posłowi i wicepremierowi przysługują mu liczne udogodnienia i dodatki, jak chociażby auto i kierowca, czy ochrona. Ta ostatnia kosztuje polskich podatników aż 1,8 mln zł rocznie — wskazuje dziennik.

Jest w gronie krezusów

Dochody na poziomie 32 tys. złotych miesięcznie pozwalają umieścić Jarosława Kaczyńskiego w wąskim gronie 1 proc. najlepiej zarabiających Polaków.

Z danych zestawionych przez dziennik wynika, że Jarosław Kaczyński zarabia miesięcznie 25-krotność najniższej emerytury oraz 11-krotność płacy minimalnej.

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić