aktualizacja 

Jeździła na gapę, nie płaciła mandatów. Dziś ma 35 lat i rekordowy dług

48

35-latka z Włocławka ma spore problemy finansowe. Młoda kobieta jest najbardziej zadłużoną osobą w województwie. Musi oddać ponad 4,5 mln zł.

Jeździła na gapę, nie płaciła mandatów. Dziś ma 35 lat i rekordowy dług
Zdjęcie ilustracyjne. (Pexels)

Średnie zadłużenie Polaków - według danych Krajowego Rejestru Długów, wynosi 20 tys. zł. Ale nie w każdym regionie kraju jest ono takie samo. Są miejsca na mapie Polski, gdzie na jednego mieszkańca przypada 46 tys. zł przeterminowanych zobowiązań finansowych.

Pierwszą dziesiątkę najbardziej zadłużonych miast na prawach powiatu otwiera Wałbrzych w woj. dolnośląskim. Tutaj zadłużenie w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców wynosi niemal 4 mln zł. Średnie zadłużenie jednego dłużnika to 23,7 tys. zł. Największy w całym kraju jest też odsetek dłużników wśród wszystkich mieszkańców – 16,67 proc. Oznacza to, że co 6. mieszkaniec Wałbrzycha jest wpisany do KRD.

Tuż za Wałbrzychem plasują się 4 miasta z Górnego Śląska: Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Siemianowice Śląskie. Zadłużenie na 1 tys. mieszkańców wynosi tam od 2,4 do 2,8 mln zł. Inne miasta a z ponad 2-milionowym zadłużeniem na 1000 mieszkańców to: Słupsk (z woj. pomorskiego), Legnica (dolnośląskie), Zabrze (śląskie) i Włocławek (kujawsko-pomorskie). Tu średnio co 10. mieszkaniec widnieje w rejestrze

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Europa zadłużona po uszy. Można wymazać dług pandemiczny?

Okazuje się, że najbardziej zadłużoną mieszkanką w woj. kujawsko-pomorskim jest 34-latka z Włocławka. Kobieta od lat nie płaciła m.in. mandatów za jazdę na gapę miejskimi autobusami. 35-latka ma do spłaty aż 4 549 198,06 zł.


Rekordzistką jest ta sama dłużniczka, co poprzednio, która zalega wobec ZTM i funduszu sekurytyzacyjnego na ponad 4,5 mln zł. Tyle że dziś ma już 35 lat - informuje "Gazetę Pomorską" Agnieszka Smużewska, reprezentująca Krajowy Rejestr Długów.

Według danych KRD miastem z największą liczbą dłużników jest Warszawa (99 028 osób), a wśród powiatów poznański (woj. wielkopolskie) – 21 389 osób. Na przeciwległym biegunie znajdują się: powiat sejneński (woj. podlaskie) – 613 dłużników i miasto Krosno (woj. podkarpackie) – 1 692 dłużników.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić