Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Katastrofa w Chinach. Są ofiary i dziesiątki rannych. Nagranie z miejsca zdarzenia

38

W sobotę po południu czasu polskiego doszło do ogromnej eksplozji cysterny w chińskiej prowincji Zheijang. W wyniku wybuchu zmarły co najmniej 4 osoby, a około 50 jest rannych. Moment eksplozji został nagrany przez kamerę.

Katastrofa w Chinach. Są ofiary i dziesiątki rannych. Nagranie z miejsca zdarzenia
Fragment nagrania z momentu eksplozji. Widać obiekt wyrzucony siłą wybuchu. (Twitter)

Jak donosi portal China Daily, eksplozja nastąpiła w jednej z wsi w prowincji Zheijang we wschodnich Chinach, na drodze między miastami Shenyang a Haikou. Na filmie, pochodzącym z kamerki samochodowej, widzimy potężny wybuch, w wyniku którego, niczym z armaty, zostaje wystrzelony wielki kawał metalu.

Czytaj także:

Wybuch cysterny

Wybuch cysterny był tak silny, że jej fragment przeleciał kilkaset metrów, nim spadł na ziemię. Według niektórych komentujących to co wygląda na metal, w rzeczywistości jest całym samochodem. W okolicznych domach nie tylko wyleciały szyby, ale również drzwi, które nie wytrzymały fali uderzeniowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Płonące paliwo z cysterny doprowadziło do podpalenia stojących nieopodal pojazdów. W całej okolicy widać czarny dym, a strefa wybuchu zamieniła się w wielkie gruzowisko.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według wstępnych informacji nie żyją co najmniej cztery osoby, a ponad pięćdziesiąt jest rannych. Liczba ta może się jednak jeszcze zwiększyć.

Zobacz także: Niespodziewana eksplozja. Wystarczyła jedynie mała iskra

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić