Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Potężna eksplozja w Warszawie. Wielkich szkód narobiła hulajnoga elektryczna?

10
Podziel się:

Chwile grozy w Warszawie. W sobotni poranek przy ul. Kłobuckiej doszło do potężnego wybuchu. Jego siła była tak duża, że doprowadziła m.in. do uszkodzenia elewacji budynku i wyłamania framug okien.

Strażacy interweniowali po eksplozji w Warszawie
Strażacy interweniowali po eksplozji w Warszawie (Getty Images)

Jak podaje polsatnews.pl, zgłoszenie o wybuchu dotarło do służb w sobotę około godziny 8:00. Na miejsce zdarzenia zadysponowano aż siedem zastępów straży pożarnej. Do akcji ruszyło też pogotowie energetyczne i gazowe, jak i również policja oraz karetki.

Strażacy szybko zlokalizowali niewielki pożar w jednym z mieszkań przy ul. Kłobuckiej. Ewakuacji służby nie przeprowadzały, bo mieszkańcy sami wyszli z budynku.

W mieszkaniu, w którym doszło do niebezpiecznego zdarzenia, znajdowała się kobieta i dwójka dzieci. Bartosz Maciąg z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poinformował w rozmowie z PAP, że nikt nie ucierpiał, a wspomniane osoby w dobrym stanie trafiły do szpitala.

Zobacz także: Adam Bielan wskazuje różnice między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim

Potężna eksplozja w Warszawie. Wszystkiemu winna hulajnoga elektryczna?

Siła wybuchu, jaki odnotowano przy ulicy Kłobuckiej, była naprawdę duża. Świadczą o tym przede wszystkim powstałe szkody. Doszło do wyłamania framug okien mieszkania, a ponadto uszkodzona została elewacja budynku.

Ustalaniem dokładnych przyczyn tego niebezpiecznego zdarzenia zajmuje się już policja. Polska Agencja Prasowa ujawniła natomiast, że jedna z hipotez zakłada wybuch elektrycznej hulajnogi, która była podłączona do akumulatora. Co warto podkreślić, budynek nie był przyłączony do instalacji gazowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(10)
Alojz
2 lata temu
Mieszkam w Kłobucku k. Częstochowy i zawsze mnie zastanawiało skąd naraz w Warszawie taka ulica "Kłobucka"
Ryzyko jest
2 lata temu
Każda bateria/akumulator jest narażona na wybuch,tylko od wybuchu smartfona ucierpiało już tysiące ludzi ( wiele zginęło ) ...
Łot
2 lata temu
Co za bzdura. Akumulatory "małe " tak nie wybuchają, że lecą okna razem z futrynami.Jest to niemożliwe aby podczas ładowania tak malego akumulatora,ulotnilo się tyle gazu, że nastąpił tak duży wybuch.
Oliolka
2 lata temu
Możliwa jest ta hipoteza.W Poznaniu rok temu w serwisie hulajnóg też pierdyknał akumulator w hulajnodze elektrycznej-okna się posypały...Hulajnoga się ładowała.
Rozsadek
2 lata temu
Tyle czasu minelo i dalej nie podają przyczyny... Gdyby to była hulajnoga czy butla z gazem były by szczątki, jak kobiecie z dziećmi nic się nie stało to może warto zapytać czy miała hulajnoge elektryczna w ogóle xd. A jeżeli to jakiś piroman? Powinni to ustalić do godziny czasu od wezwania.
Cześo
2 lata temu
Czy ten akumulator był produkowany na bazie trotylu?
ja wiem
2 lata temu
to samo było z maseczkami ochronnymi miały certyfikat a powinny nie być dopuszczone do użytku ostatnia afera
Boom
2 lata temu
Dobra ale nie wybuchają tak ogniwa aż okna z futryny wypadają...
fela
2 lata temu
A butla gazowa była?
Przemek
2 lata temu
To chyba kolejny pisowski ekspert stawia hipotezy? Strach pomyśleć, jak na ulicach będą miliony polskich samochodów elektrycznych :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić