Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Kijowski odejdzie z KOD?

216

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji chce rezygnacji swojego lidera. Mateusz Kijowski ma odejść w związku z aferą wokół faktur, jakie jego firma wystawiła KOD.

Kijowski odejdzie z KOD?
(PAP)

Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu" - napisano w komunikacie cytowanym przez TVN24.

Mateusz Kijowski nie chciał komentować sprawy. Pytany przez dziennikarzy, czy ustąpi ze stanowiska i czy nadal będzie członkiem KOD, odpowiedział jedynie, że nie ma zamiaru odejść z ruchu. Nie wiadomo, kto miałby zastąpić Kijowskiego na stanowisku przewodniczącego.

Wystawione faktury opiewały na ponad 90 tys. zł. Według niektórych źródeł mogło chodzić o kwotę wyższą nawet 30 tys. zł. Komitet Obrony Demokracji miał wpłacać pieniądze na konto firmy MKM Studio Sp z o.o., należącej do Mateusza Kijowskiego i jego żony. Faktury dotyczyły bliżej niesprecyzowanych usług informatycznych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić