Kliknęła w link. 41-latka z Olsztyna straciła 20 tys. zł

77

41-latka z Olsztyna (woj. warmińsko-mazurskie) zgłosiła się na miejscowy komisariat policji i zeznała, że padła ofiarą oszustwa. Jej kłopoty zaczęły się, kiedy wystawiła na sprzedaż odzież. Osoba, która odpowiedziała na ogłoszenie, miała złe zamiary.

Kliknęła w link. 41-latka z Olsztyna straciła 20 tys. zł
41-latka z Olsztyna padła ofiarą internetowego oszustwa. Zgłosiła się na policję (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak relacjonuje rzecznik Policji Warmińsko-Mazurskiej, 41-latka wystawiła odzież na jednym z portali ogłoszeniowych. Po zaledwie kilku minutach z pokrzywdzoną skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu produktów.

Chciała sprzedaż odzież. Straciła 20 tysięcy złotych

Potencjalny klient 41-latki poprosił o przesłanie adresu mailowego, aby dokończyć transakcję. W odpowiedzi pokrzywdzona otrzymała mail z logiem strony, która do złudzenia przypominała portal sprzedażowy.

Nieświadoma podstępu, 41-latka kliknęła w link. W rezultacie została przekierowana na – jak sądziła – internetową witrynę banku. Następnie wpisała login oraz hasło do bankowości internetowej, podała także numer karty płatniczej oraz kod sms do autoryzacji z potwierdzeniem zalogowania się na aplikację mobilną banku przez nowe urządzenie.

Zobacz także: Zobacz też: Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Po chwili 41-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Zauważyła, że z jej konta bankowego zniknęły pieniądze – straciła aż 20 tysięcy złotych.

41-latka zdecydowała się zgłosić zdarzenie na policję. Jak informuje rzecznik policji warmińsko-mazurskiej, sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić