Konkurencja dla Rossmanna i Hebe? Nowa drogeria na polskim rynku

6

Do Polski wchodzi nowa drogeria specjalizująca się głównie w sprzedaży internetowej - Azeta. Jest to popularna marka w krajach bałtyckich - na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Konkurencja dla Rossmanna i Hebe? Nowa drogeria na polskim rynku
Nowa drogeria - Azeta - specjalizuje się na sprzedaży w sieci (Getty Images)

Litewska Maxima Grupe, właściciel sieci supermarketów Stokrotka i spożywczego sklepu internetowego Barbora, uruchomiła właśnie w Polsce kolejny sklep. Jest to internetowa drogeria Azeta, która jest jedną z popularniejszych marek w krajach bałtyckich. Dotąd działała na Litwie, Łotwie i Estonii. Firma liczy, że do końca tego roku osiągnie nad Wisłą 20 mln zł przychodów.

W ofercie sklepu internetowego Azeta.pl znajdują się kosmetyki, suplementy diety, witaminy oraz artykuły dla dzieci, kobiet w ciąży i młodych mam ponad 100 marek. Firma mówi, że jej atutem jest szybka dostawa. Klient, który dokona zakupu w sklepie Azeta mogą liczyć na dostawę w ciągu doby, a na terenie Warszawy - jeszcze tego samego dnia.

Nowa drogeria. Konkurencja dla Rossmanna i Hebe

W związku z uruchomieniem e-drogerii w Polsce Azeta planuje zatrudnienie w naszym kraju kilkudziesięciu osób.

Grupa kapitałowa Maxima Grupe posiada w Polsce sieć supermarketów Stokrotka (ponad 720 placówek), a od stycznia też e-sklep z żywnością Barbora.pl, który działa na terenie Warszawy i okolic.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić