aktualizacja 

Kryzys energetyczny stał się faktem. Taka kartka zawisła na drzwiach sklepu

71

Szerokim echem w mediach społecznościowych odbiło się zdjęcie wykonane na zakopiańskich Krupówkach. Jedna ze zlokalizowanych tam cukierni była zmuszona zamknąć się na dwa dni ze względu na problemy z węglem.

Kryzys energetyczny stał się faktem. Taka kartka zawisła na drzwiach sklepu
Kartka zawisła na drzwiach sklepu (Inne)

Światowy kryzys energetyczny powoli staje się faktem, dlatego wiele osób już zaczyna szukać oszczędności. Kwoty na rachunkach, które otrzymają gospodarstwa domowe, mają być nawet o kilkaset procent większe od tych otrzymywanych jeszcze w ubiegłym roku. Pomimo rozpoczynającego się sezonu grzewczego wiele polskich gospodarstw domowych nie kupiło jeszcze węgla. Powodem takiego stanu rzeczy jest bardzo ograniczona dostępność surowca oraz wygórowane ceny.

Niestety problemy na rynku energetycznym zaczyna widać w życiu codziennym. "Tygodnik Podhalański" opublikował artykuł, w którym pokazał zdjęcie wykonane na zakopiańskich Krupówkach. Właściciele jednej z cukierni byli zmuszeni do zamknięcia swojego interesu na dwa dni. Na drzwiach lokalu zawisła kartka informująca klientów o zamknięciu z powodu braku węgla.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Post "Tygodnika Podhalańskiego" wywołał ogromne poruszenie na Facebooku. Wielu internautów wyraziło zarówno swoją wściekłość, jak i obawy dotyczące obecnej sytuacji energetycznej w Polsce. Fotografia z Zakopanego, w połączeniu z prognozami ekspertów nie napawają optymizmem.

Nie oni pierwsi ani nie ostatni - stwierdził komentujący.
A to dopiero początek - ostrzegł internauta.

Pierwszy taki kryzys od lat

Tegoroczna sytuacja związana z węglem w Polsce jeszcze kilka lat temu byłaby tylko najczarniejszym scenariuszem. Brak dostępności surowca spowodował, że Polska Grupa Górnicza wprowadziła jego sprzedaż za pomocą strony internetowej. Dla wielu osób była to jednak przeszkoda nie do przejścia. Wielokrotne próby zakupu kończyły się porażką. Niektóre gospodarstwa po raz pierwszy zostały bez źródła ciepła.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić