Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|

Które kina będą otwarte od 6 czerwca? Cinema City, Multikino i Helios odpowiadają

0
Podziel się:

Największe sieci kin wstrzymują się z decyzją o otwarciu swoich placówek. Niebawem jednak obejrzymy w film w niektórych kinach studyjnych.

Które kina zostaną otwarte 6 czerwca?
Które kina zostaną otwarte 6 czerwca? (Pixabay)

W 4. etapie odmrażania polskiej gospodarki przyszedł czas na kulturę. Już od 6 czerwca znowu mogą zostać otwarte kina, teatry, czy opery. Najwięcej osób czeka na powrót filmowych projekcji. Okazuje się jednak, że nie wszędzie pójdziemy do kina.

Multikino, Cinema City i Helios zamknięte

RMF FM informuje, że na razie z decyzją o otwarciu swoich sal wstrzymują się największe sieci kinowe. W efekcie od 6 czerwca na pewno nie będą otwarte kina Helios, Cinema City i Multikino. Ich właściciele czekają na szczegóły dotyczące zasad, które trzeba wprowadzić.

- Czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki, a nie są znane wymogi związane z zasadami funkcjonowania kin. Nie wiadomo, jaki reżim sanitarny ma obowiązywać w obiektach kinowych i w czasie seansów - mówi przedstawicielka kin Helion Nina Graboś.

Na razie rząd ogłosił jedynie, że sala kinowa może zostać zapełniona tylko w 50 procentach. Pomiędzy widzami konieczne jest zastosowanie dystansu społecznego. Obowiązkowe będzie także zasłonięcie nosa i ust.

Wszystko wskazuje na to, że najszybciej będzie można skorzystać z małych kin studyjnych. Od 6 czerwca otwarte będzie kino Muranów w Warszawie. Wrocławskie Nowe Horyzonty planują przyjąć pierwszych widzów w połowie czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić