Masz je w domu? Smerfy z Kinder Niespodzianki są teraz sporo warte

31

To robiło prawdziwą furorę wśród polskich dzieci z lat 90. Wówczas większość z nich zbierała popularne figurki z jajka Kinder Niespodzianki. W Polsce pierwszą kolekcją do skompletowania były Smerfy. Niektóre z nich po prawie 30 latach osiągają zawrotne kwoty na aukcjach. Jeśli masz je w domu, możesz zostać bogaczem!

Masz je w domu? Smerfy z Kinder Niespodzianki są teraz sporo warte
Kolekcja Smerfów z Kinder Niespodzianki (fot. pinaraydin1984) (Instagram)

Jajka Kinder Niespodzianki z figurkami (firmy Ferrero) pojawiły się w drugiej połowie lat 70. XX wieku za granicą - głównie w Niemczech i we Włoszech. Z kolei w Polsce pierwszy raz można było je kupić w 1992 roku. Od razu stały się prawdziwym hitem wśród najmłodszych.

Figurki Smerfów z Kinder Niespodzianki warte fortunę

Jak przypomina "Fakt", najstarsze i najrzadsze zabawki z kolekcji Kinder Niespodzianek cieszą się sporym zainteresowaniem kolekcjonerów z całego świata. Są oni w stanie dać za nie prawdziwą fortunę. Te najbardziej pożądane to nieustannie Smerfy. Tabloid prześledził, po ile można je sprzedać.

Jeśli posiadasz smerfa nocnego z Kinder Niespodzianki to jesteś prawdziwym szczęściarzem. Na zagranicznych aukcjach internetowych, jak podaje dlahandlu.pl, "chodzi" po 12 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki daje 56,5 tys. zł! - pisze "Fakt".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Fakt" dodaje natomiast, że zabawka Kinder Niespodzianki w kształcie smerfa z fletem na jednej z zagranicznych aukcji zatrzymała się na kwocie ponad 5 tys. euro, czyli 25,5 tys. zł. Chyba to więc dobry czas, aby zajrzeć na swój strych i poszukać tam starych figurek. Jeśli je znajdziesz, możesz zacierać ręce z radości.

W Polsce dostaniesz kilkaset złotych za figurkę Smerfa

"Fakt" prześledził też polskie serwisy aukcyjne pod kątem figurek z Kinder Niespodzianki. Również i tu niebieskie stworki wiodą prym. Za Smerfa z niespodzianką trzeba zapłacić 370 zł, a za Smerfetkę blisko 400 zł.

Na przykład na portalu Vinted jeden ze sprzedawców wystawił złotego smerfa, którego wartość wycenił na niespełna 10 tysięcy złotych. Na jednej z licytacji na OLX znaleźliśmy z kolei również niezwykle rzadkiego smerfa z czerwonym lusterkiem. Sprzedawca rozpoczął jego licytację od 700 zł - informuje "Fakt".

Zdaniem tabloidu, z pewnością najbardziej opłaci się sprzedaż całych kompletów Smerfów. Wtedy jesteśmy w stanie zyskać nawet do 1700 zł.

"Fakt" podaje, że nie tylko figurki Smerfów są kosztowne i poszukiwane. Wzbogacić można się też na popularnych wówczas hipopotamach z Kinder Niespodzianki. Za pięć sztuk na Vinted sprzedawca chce otrzymać od kupującego 300 zł.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić