Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja

Masz komornika za długi? Zobacz jak zatrzymać egzekucję i odzyskać pieniądze!

5
Podziel się:

Jeśli toczy się wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne (komornicze) to nie jesteś bez szans! Masz możliwość uchylenia egzekucji, a nawet odzyskania pieniędzy! Jak to zrobić? Gdzie udać się po fachową pomoc prawną na etapie egzekucji komorniczej? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

Masz komornika za długi? Zobacz jak zatrzymać egzekucję i odzyskać pieniądze!
(Materiały prasowe)
Artykuł sponsorowany

Kiedy mogę zatrzymać komornika?

Osoby, wobec których toczy się egzekucja komornicza z powodu długów dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Jakie?

Pierwsza grupa to osoby, które zaniedbały swoje sprawy sądowe i odbierając pisma z sądu nie reagowały w terminach ustawowych. Chodzi mianowicie o osoby, które nie zrobiły nic, a otrzymały takie pisma z sądu jak:
1. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym
2. nakaz zapłaty z e-sądu w EPU
3. nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym
4. wyrok zaoczny

Druga grupa to osoby, które nic nie wiedziały o postępowaniu sądowym, a nagle w ich życiu pojawił się komornik. To możliwe, bowiem już od kilkudziesięciu lat w polskim porządku prawnym funkcjonowała fikcja doręczenia.

UWAGA! Sądowe nakazy zapłaty wydawane są na posiedzeniach niejawnych. Oznacza to, że powód (np. bank, firma pożyczkowa czy windykacyjna) oraz pozwany nie są obecni w sądzie, a sędzia wydaje orzeczenie w zaciszu własnego gabinetu na podstawie dostępnych dokumentów albo twierdzeń zawartych w pozwie.

Kiedy jednak osoba pozwana może nie wiedzieć o tym, że wobec niej toczyło się postępowanie sądowe? Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Oto najczęściej występujące:
1. zmiana adres zamieszkania – występuje najczęściej w sytuacji wyprowadzenia się ze starego miejsca zamieszkania i przeprowadzenia się do nowego miejsca zamieszkania, ale bez zmiany adresu zameldowania;
2. zmiana nazwiska – występuje zazwyczaj podczas zawarcia związku małżeńskiego albo powrotu do poprzedniego nazwiska po rozwodzie;
3. wyjazd za granicę – dotyczy to osób, które nie zgłosiły we właściwym, polskim urzędzie stanu cywilnego faktu wyjazdu za granicę i utrzymaniu w kraju miejsca zameldowania.

PAMIETAJ! Miejsce zamieszkania nie musi być równoznaczne z miejscem zameldowania. A to właśnie miejsce Twojego faktycznego mieszkania jest ważne i na ten właśnie adres sąd powinien wysyłać wszystkie pisma i orzeczenia.

Kiedy mogę uchylić egzekucję komorniczą?

Jeśli zostałeś pozwany do sądu o zapłatę długu, a cała korespondencja była wysyłana:
1. na nieprawidłowy, nieaktualny adres albo,
2. na nieprawidłowe lub nieaktualne imię i nazwisko
to masz ogromne szanse na zatrzymanie egzekucji komorniczej! Mało tego, możesz finalnie nie tylko zatrzymać komornika, ale też odzyskać zabrane w toku egzekucji pieniądze! Jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj dalej.

Gdzie zgłosić się o pomoc w zatrzymaniu komornika?

Niestety, ale niewiele jest kancelarii prawnych, które posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie uchylania prawomocnych nakazów zapłaty i zatrzymywaniu egzekucji komorniczych. Jednak dużo pozytywnych komentarzy oraz relacji płynie od osób, które korzystały już z pomocy Kancelarii EUROLEGE. Ponad 3000 wygranych spraw sądowych i ponad 5000 spraw na biegu robi wrażenie i zdecydowanie budzi zaufanie.

Dlatego jeśli macie Państwo problemy z komornikiem zachęcamy do korzystania z pomocy Kancelarii EUROLEGE.

Jak zlecić sprawę do BEZPŁATNEJ ANALIZY?

Zgłoszenia swoich spraw komorniczych możecie Państwo dokonywać:
1. wysyłając opis swojej sprawy na maila: kontakt@eurolege.pl
2. wysyłając opis swojej sprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
3. wysyłając zgłoszenie swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/
4. dzowniąc pod numer: 530 333 130

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Beatka
2 lata temu
Jeśli ktoś jest jeszcze na etapie polubownej to polecam inne rozwiązanie. U nas mąż małą wypłata, ja praca dorywcza. Ale znaleźliśmy lepsze zatrudnienie, nie było wyjścia. Dołączyliśmy do programu spłacamswojedlugi.pl i teraz dojdzie do umorzeń części zobowiązań. Wierzyciele widzą że staramy się spłacić i darują część odsetek, więc jest nadzieja
Gosia
2 lata temu
Gorąco nie polecam! Korzystałam z ich usług chociaż uzyskane od nich informacje są zdawkowe. Byłam nawet zadowolona aż do momentu sprawy z Proficreditem. Weksel był na około 10 000, ale suma wpłat przewyższała wartość weksla. Sąd jednak zasądził mi ok 1600 zł do zapłaty przy czym zasądził też zwrotu na moją rzecz ok 3500 od Profi. Umowa z Eurolege zawierała informację o tym, że zwroty należą się fundacji i ja się z tym zgadzałam bo wiadomo jakieś wynagrodzenie się należy. Byłam święcie przekonana, że Profi odliczy od tego co ma mi zwrócić te 1500 i resztę przekaże fundacji. Nawet w mailu do Pani adwokat cieszyłam się, że nic nie muszę płacić na co owa Pani nawet słowem nie odpowiedziała, że to nie tak jak myślę. Jakie było moje zdziwienie gdy zaczął mnie nawiedzać windykator Profi i żądać kasy jeszcze większej niż zasądził sąd. Po mailu do fundacji okazało się, że Eurolege zebrało całe 3500 a mi kazali zapłacić wierzycielowi to 1500 . Jeszcze pani się oburzyła, że podpisałam dokumenty, że oni tyle dla mnie wygrali i czego w ogóle chcę. A ja nie jestem prawnikiem i nikt mi nie wytłumaczył, że to tak działa, że fundacja zbiera całą kasę a zostawia dłużnika z długiem, który de facto byłby pokryty z tego co sąd zasądził dla mnie. Tak, że zastanówcie się czy chcecie skorzystać z takiej bardzo etycznej "pomocy". Bo reklamy to mają piękne a efekty jak widać. No i absolutnie darmowo nie jest.
adam
2 lata temu
Artykuł sponsorowany i wszystko jasne !
Roman
2 lata temu
Też korzystałem i polecam.
Jordan00
2 lata temu
Fansatyczna firma! Miałem komornika i zleciłem im sprawę. Wynik? Zatrzymali komornika i odzyskali pieniądze. Z tego miejsca dziękuję i pozdrawiam EUROLEGE! :D
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić