Można stracić mnóstwo kasy. Pod żadnym pozorem tego nie rób!

6

Część starszych osób zastanawia się, kiedy najlepiej przejść na emeryturę. Dogodnym momentem był niewątpliwie luty 2023. A czy w czerwcu warto zrezygnować z pracy, by zacząć pobierać świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)? Nie ma najmniejszych wątpliwości w tej sprawie.

Można stracić mnóstwo kasy. Pod żadnym pozorem tego nie rób!
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Oksana Shufrych)

Ci, którzy przeszli na emeryturę w lutym 2023 roku, wykonali kapitalny ruch. Był to wręcz idealny moment na rozpoczęcie pobierania świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Osoby, które w lutym rozpoczęły emeryturę, skorzystały z obowiązujących wtedy tablic dalszego trwania życia, które były bardzo opłacalne. Poza tym załapały się na rekordową waloryzację świadczeń. Wobec tego osoby posiadające relatywnie niskie świadczenie otrzymały o około... 500 zł więcej w porównaniu z tymi, którzy na emeryturę przeszli w kwietniu.

A czy warto wybrać się na emeryturę w czerwcu? Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojciech Nowicki z nowym rekordem sezonu. "Cieszę się, że się udało"

Dziennik wyraźnie podkreśla, że czerwiec jest najmniej korzystny do przejścia na emeryturę. "Wynika to ze schematu waloryzacji, zgodnie z którym w czerwcu podstawa obliczania emerytury podlega jedynie waloryzacji rocznej" - wyjaśniono.

W każdym innym miesiącu podstawa obliczania emerytury jest dodatkowo waloryzowana kwartalnie - spostrzegł "SE".

Kiedy najlepiej przejść na emeryturę?

Dziennik podał również, który miesiąc może być drugim korzystnym momentem przejścia na emeryturę w 2023 roku. Okazuje się, że rezygnację z dalszej pracy warto rozważyć w lipcu.

Ten miesiąc powinny wziąć pod uwagę szczególnie te osoby, które w lutym nie osiągnęły jeszcze wieku emerytalnego.

W lipcu przyszły emeryt będzie miał już zwaloryzowany kapitał zgromadzony w ZUS. W tym roku waloryzacja będzie wysoka, bo zależy m.in. od inflacji - zaznaczył wyraźnie "Super Express".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić