Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Nawet 1400 zł dopłaty na rachunki. Nie przegap tej daty

28
Podziel się:

Dodatek osłonowy to specjalne świadczenie, które jest elementem rządowej tarczy inflacyjnej. Osoby, które dopełnią formalności do 31 stycznia br., otrzymają dodatek w dwóch transzach.

Nawet 1400 zł dopłaty na rachunki. Nie przegap tej daty
1400 zł na rachunki. Nie zapomnij o tym wniosku (pixbay)

Pod koniec grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku osłonowym, która ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności.

Jak poinformowano, dodatek będzie wypłacany dwa razy do roku. Wypłata pierwszej raty ma nastąpić do 31 marca 2022 r., a drugiej - do 2 grudnia 2022 r.

Trzeba zaznaczyć, że dodatkowe pieniądze nie pojawią się u wszystkich Polaków. Pieniądze od państwa trafią do tych gospodarstw domowych, które mają przeciętne miesięczne dochody nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Urzędy miast i gmin już wkrótce zaczną przyjmować wnioski, a rząd już kończy prace nad rozporządzeniem wprowadzającym wzór formularza.

Lepiej węgiel niż gaz

Jak przypomina "Fakt", maksymalnie pomoc wyniesie 400 zł dla osoby samotnej, 600 zł dla rodziny 2- lub 3-osobowej, 850 zł dla rodziny 4- lub 5-osobowej i 1150 zł dla rodzin 6-osobowych i liczniejszych.

Co ciekawe, większe pieniądze rodzina otrzyma, jeśli korzysta z pieca na węgiel, wtedy dodatek wyniesie: 500 zł (dla osoby samotnej), 750 zł (2- lub 3-osobowa rodzina), 1062,50 zł (4- lub 5-osobowa rodzina) i 1437,50 zł (rodzina 6-osobowa i większa).

Zobacz także: Arłukowicz odpowiada Kurskiemu. Bez ogródek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
hehe
6 miesięcy temu
Hm czyli w tym roku kopciuchy na wungiel znowu wracają?
jak psu buda
6 miesięcy temu
Dawaj kasę . Dawaj!!!!!!
ździś
6 miesięcy temu
Wywnioskowałem że teraz na węgiel piece opłaca się mieć,a mnie namówili żeby na pelet zakładać.
Uczciwy
6 miesięcy temu
Pieniędzy nie zabraknie ale do chleba wszyscy jednakowo otwierają gębę gdy go zabraknie pieniądza nie zjesz.
Pozdro
6 miesięcy temu
Suwerenie, tyle lat już żyjesz a nie rozumiesz, że bez pracy nic nie ma za darmo? Połaszczyłeś się na marne grosze a teraz płacisz zdrowiem. Przestałeś myśleć a swoje zdanie oddałeś politykom i mediom. Oszukują i plują w twarz każdego dnia a ty udajesz, że deszcz pada. Teraz nie masz co do garnka włożyć... bo tak sam chciałeś! Chciałeś socjalizmy i pieniędzy z drzewa a one zostały komuś zabrane. Spowodowałeś wspólne zubożenie wszystkich wokoło siebie. Teraz chcesz krzyczeć i płakać? Do czego do swojej głupiej wolnej woli? Idź i zacznij pracować bo zaraz się staniesz niewolnikiem własnego systemu. Jak ci coś nie pasuje to umrzesz na bruku. Zacznij myśleć co zrobić aby z tego wyjść a nie, że ktoś cię weźmie za rączkę i wszystko da. Nie zrozumiesz tego to czeka cie utylizacja przez system jaki sam współtworzyłeś.
Viola
6 miesięcy temu
Ale, że dlaczego więcej dostaną ci co węglem palą? A gaz to co? Od macochy? To rząd w końcu promuje kopciuchy czy walczy z tym, bo już się pogubiłam;-)
Wyborca PiS
6 miesięcy temu
2 ostatnie wybory ja i mąż głosowaliśmy na PiS. Pierwsza kadencja była ok ale to co robi ten nowy polski ład jest nie do przyjęcia! Oboje jestesmy inżynierami po 2 kierunkach studiów. Ciężko pracowaliśmy na to by mieć teraz to co mamy, jestesmy tzw. klasą średnią i tak bierzemy 500+ na jedno dziecko ale trafia mnie jak widzę jak niszczy się ludzi ambitnych i pracowitych , którzy studiowali ,założyli sobie firmy i są przedsiębiorczy a ich ciężko zarobione pieniądze oddaje się osobom co całe życie leżą do góry brzuchem na kanapie i maja wszystko gdzieś. My nie łapiemy się na żadna pomoc,zrobiliśmy remont domu pod program czyste powietrze i nagle w trakcie zmieniono zasady tak ze nic się nam nie należało... dla jasności PO tez nie dostanie mojego głosu ale PiS także straci głosy wielu młodych przedsiębiorczych ludzi ,którzy teraz będą najbiedniejszą grupą społeczną dzięki „pomocy” państwa.
Smerfetka
6 miesięcy temu
Zmierzamy w kierunku komuny, takie są plany elity rządzącej. Po to wszystko jest tak załatwiane by najwięcej traciła klasa średnia. Nie trzeba być zbyt mądrym i przezornym, by poukładać te puzzle w jedna całość. Plandemia-niszczenie gospodarki (głównie średniego biznesu)-zmiany w prawie prowadzące do wzmocnienia aparatu władzy, która będzie stawała się coraz bardziej totalitarną. A najbardziej wkurza mnie, to że ludzie kompletnie tego nie widzą, dlatego będzie tylko coraz gorzej :(
Emeryt
6 miesięcy temu
Moi sąsiedzi wiedzą, że od lat muszę wybierać między zakupem leków i opałem. Dlatego co rano dostaje od Nich resztki z obiadu i chleb z poprzedniego dnia. Teraz chyba jeszcze Ich poproszę o możliwość spania z Ich psem w przybudówce, bo już chyba na ogrzanie domu mi nie starczy emerytury.
PiS bzdety
6 miesięcy temu
Płacimy głównie naszym wyborcom z podatków ludzi, którzy na nas nie głosują. Jesteśmy genialni.
Gość
6 miesięcy temu
Brak słów na to rozdawnictwo. Każdy powinien dostać w koncu ci którzy płacą bajwiększe podatki to z ich kieszeni to idzie. Każdy powinien dostać pracujący nieroby nic nie powinni dostać może wzięliby się w koñcu do roboty
Fred
6 miesięcy temu
PiS dba o swoich wyborców, to kombinatorzy.
O matko!
6 miesięcy temu
Jeszcze trzeba dodać, że wniosek liczy 12 stron i składa się z 4 części. Biurokracja+ w rozkwicie.
Mafia PiS
6 miesięcy temu
Tym chyba powinien zająć się Sasin. On wszystko naprawi ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić