Nie chcesz stracić pieniędzy? Zrób to czym prędzej

38

Nowy rok rozpoczął się już przeszło dwa tygodnie temu. Mimo to niektórzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z rządowego programu, w ramach którego można dostać 300 złotych. Co zrobić, by uzyskać takie wsparcie?

Nie chcesz stracić pieniędzy? Zrób to czym prędzej
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

Wniosek o 300 zł na "Dobry Start" można składać od lipca. Wiele osób skorzystało już z tego świadczenia, na co wskazują dane zaprezentowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jest jeszcze trochę czasu, by dopełnić formalności w sprawie tego świadczenia. O 300 plus można się starać do końca listopada 2022 roku. Nie warto jednak zbyt długo zwlekać z wypełnianiem wniosku, bowiem może to poskutkować dłuższym oczekiwaniem na wypłatę środków.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek o 300 zł?

Na gov.pl podkreślono, że wniosek może złożyć "matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka)".

Nabór wniosków o wsparcie w ramach "Dobrego Startu" ruszył 1 lipca 2022 roku. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także wypłatą świadczenia, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe - podkreślono w rządowym komunikacie.

Wnioski online można składać do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną bądź portal PUE ZUS.

Wsparcie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia - informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz także: Ma 24 lata i zgromadziła majątek. "Odrzuciłam propozycję za milion"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić