Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Niemcy chcą zatrudnić Polaków. Pensja? Nawet 8 tys. zł na rękę

27

Niemcy szukają cudzoziemców do pracy. Chodzi o opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi. Zarobki potrafią być naprawdę atrakcyjne. Zarobić można nawet 8 tys. zł na rękę.

Niemcy chcą zatrudnić Polaków. Pensja? Nawet 8 tys. zł na rękę
Niemcy chcą zatrudnić Polaków. Pensja? Nawet 8 tys. zł na rękę (Adobe Stock, Michael J Berlin)

W sieci pojawia się mnóstwo ofert pracy za zachodnią granicą. Niemcy poszukują choćby takich osób, które chcą zbierać szparagi czy truskawki. To jednak nie wszystko.

Potrzeba też chętnych do całodobowej opieki nad starszymi i schorowanymi Niemcami. "Fakt" przyjrzał się różnym ofertom. Zwrócono uwagę choćby na ogłoszenie dotyczące mieszkańca Dortmundu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażający widok po pożarze. Skala zniszczeń

Mężczyzna ma problemy z sercem, a niedawno przeszedł zapalenie płuc. Opiekun miałby gotować i robić zakupy staruszkowi. Do obowiązków należy też pomoc w ubiorze i higienie. Niezbędna dobra lub komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Schorowany Niemiec dobrze przesypia noce i jest wdzięczny za pomoc - przekazano w ogłoszeniu.

Osoba, która zajmie się tym mężczyzną, otrzyma własne mieszkanie z oddzielnym wejściem. Do dyspozycji będzie mieć internet i telewizor. Wynagrodzenie? Miesięczna pensja netto - w przeliczeniu na złotówki - to około 7689 zł netto.

Ponad 8 tys. zł za opiekę nad 70-latką

Za opiekę nad 70-letnią Niemką poruszającą się na wózku inwalidzkim można zaś dostać 8,1 tys. zł/miesiąc.

Podopieczna jest w logicznym kontakcie. Nosi wkładki. Seniorka jest osobą mobilną, w niektórych sytuacjach wymaga pomocy przy poruszaniu się. Podopieczna mieszka z mężem, który jest osłabiony ze względu na wiek i ma problemy z mową - zaznaczono w ogłoszeniu, które przytacza "Fakt".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić