Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Po cukier do Tajlandii? Kilogram kosztuje tam równowartość 3 zł

81
Podziel się:

Ile za cukier? To pytanie rozgrzewa polskie media i klientów, którzy w desperacji szukają taniego źródła tego podstawowego produktu spożywczego. Nie pomaga wcale świadomość, że m.in. w Niemczech cukier można kupić znacznie taniej niż w Polsce. Teraz do listy takich krajów dołączyła Tajlandia.

Po cukier do Tajlandii? Kilogram kosztuje tam równowartość 3 zł
Cukier po 3 zł. W Tajlandii (Dziejesie)

Ceny cukru w Polsce szaleją. Jak tłumaczą ekonomiści, poza ogólnym wzrostem cen winą za ten stan rzeczy należy obarczyć cukrową panikę nakręcaną w mediach i przez przerażonych klientów na platformach społecznościowych.

Panika napędza ceny, a markety nie są w stanie obsłużyć klientów kupujących cukier w ilościach hurtowych i muszą reglamentować towar. Jak się okazuje, wprowadzanie limitów na cukier nie jest w świecie niczym nadzwyczajnym, jednak polskie ceny już tak.

Na topie jest teraz porównywalnie cen cukru pomiędzy Polską a innymi krajami Europy. Ja mam przykład z Azji – napisał pan Krzysztof, wysyłając zdjęcie przez platformę dziejesie.wp.pl.

Po cukier do Tajlandii? Kilogram kosztuje tam równowartość 3 zł

Pan Krzysztof pokazał zdjęcie z supermarketu Big C w nieokreślonym mieście w Tajlandii. Informacje dla klientów są napisane po tajsku, ale również, ze względu na dużą liczbę turystów – po angielsku. Dzięki temu wiadomo, że w zależności od producenta cukier można kupić za 22 lub 23 bahty. To oznacza, że za kilogram droższego cukru klienci zapłacą równowartość 2,99 zł.

Około 3 zł za kilogram cukru. Jest też ograniczenie do 6 kg na osobę – zwraca uwagę pan Krzysztof na drugą karteczkę widoczną na zdjęciu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jedziemy w Polskę - wyciszające Podlasie

Polskie ceny cukru wyprzedzają niestety nie tylko te tajskie. W piątek senator KO Krzysztof Brejza napisał na Facebooku, że w Dreźnie za kilogram cukru płaci się równowartość 3 zł. W Belgii cenom sporo brakuje do granicy jednego euro za kilogram. Tymczasem w Luksemburgu, jak informował kilka dni temu czytelnik WP, za kilogram cukru trzeba zapłacić 0,75 euro, czyli ok. 3,49 zł. W brytyjskim Tesco kilogram cukru to wydatek rzędu 65 pensów, czyli w przeliczeniu 3,65 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
Ala
miesiąc temu
A co się dziwicie skoro platfusy sprzedały niemcom i innym obcym większość Polskich cukrowni, to teraz oni robią co chcą !!!!!
także o co ch...
miesiąc temu
W Biedrze.. kilogram cukru kosztuje 2.69 zł
Wilk
miesiąc temu
Cukier to śmierć dla organizmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mj70
miesiąc temu
Kupiłem w Holandii 10 kg za 30 zł
Bogna
miesiąc temu
Zadziałała Krajowa Grupa Spożywcza SA Sasina. Musieli się obłowić na nas. Kombinują ile się da, żeby się obłowić.
Kler
miesiąc temu
Tylko kolejne rozbiory nas uratują
Chłop
miesiąc temu
Skoro Tusk sprzedał Zakłady Cukrownicze Niemcom, to Niemcy dyktują ceny cukru w Polsce.
tyle
miesiąc temu
No skoro się ma lichę syjonistycznę od 100 lat to efekty są jak w Egipcie. Ale oni powiedzieli dość i wygonili na pustynię. Bez prawa powrotu. To niebianska obrona $ tak robi wałki spekulacje i knucie.
Marzena
miesiąc temu
To wszystko zostało specjalnie nakręcone. Zaczęła Biedronka robiąc reglamentację.U nas o panikę łatwo, ludzie pamiętają kartki i braki w sklepach, więc się rzucają na towar a cwaniacy korzystają.Głupota winduje ceny !!!!!!
Obywatel
miesiąc temu
W Malborku Cukrownia a w sklepie widziałem jedynie cukier w kostkach Dobrze że zamek jeszcze stoi
Cukier
miesiąc temu
jest tani.Nie dajcie się nabierać pismakom.18 centów za funt. Zobaczcie sami,to nie jest tajemnica.
Rudolf
miesiąc temu
gdyby w Polsce było Euro, pisia zgraja nie manipulowałaby cenami cukru, żeby okraść Polaków.
koko
miesiąc temu
Największym zagrożeniem w Polsce jest PIS gdyby nie było tej wstrętnej partii sytuacja byłaby inna , niższa inflacja i euro jako waluta.
chyżnianin
miesiąc temu
w Czechach kilogram cukru kosztuje 14.90 koron ok. 2.80 na Słowacji 0,49 euro ok. 2.30 za kg do granicy ze Słowacją mam 50 km także obecnie z żoną robimy tam zakupy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić