Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Kupiła 2 bułki i 4 kromki. Kobieta nie wytrzymała. Oto jej paragon

1373
Podziel się

Powszechnie wiadomo, że ceny chleba bardzo się różnią. Najtańszy bochenek można kupić za ok. 2 zł, a najdroższy nawet za kilkadziesiąt zł. Nasza czytelniczka pokazała, ile ostatnio zapłaciła za zaledwie 4 kromki chleba w jednej z gdańskich piekarni. "Proszę, pokażcie ten paragon premierowi"- apeluje pani Justyna. A my wyjaśniamy, skąd wzięła się taka cena.

Kupiła 2 bułki i 4 kromki. Kobieta nie wytrzymała. Oto jej paragon
Nasza czytelniczka pokazała, ile zapłaciła za chleb. (o2)
bETXCaSt

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja w Polsce przekroczyła 5 proc. po raz pierwszy od 20 lat. Według najnowszych prognoz ekonomistów ceny m.in. żywności będą nadal rosnąć. Za pieczywo obecnie płacimy prawie 7 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Jakiś czas temu dziennikarka "Faktu" zapytała premiera Mateusza Morawieckiego o cenę chleba. Szef rządu mówił przez 1,5 minuty, jednak nie udzielił konkretnej odpowiedzi.

bETXCaSv

Chleb za 26 zł

Nasza czytelniczka wysłała nam rachunek z jednej z piekarni w Gdańsku. Na paragonie widzimy, że kilogram chleba "samo ziarno" kosztuje 26 zł. Pani Justyna za cztery kromki tego chleba zapłaciła niemal 7 zł. Niewielkich rozmiarów "bułka rozmaitości" w tej piekarni kosztuje 2,10 zł za sztukę.

Proszę pokażcie ten paragon premierowi. Wczoraj wpadłam do piekarni tuż przed jej zamknięciem. Wymiotłam wszystko, co zostało. Nie przyglądałam się, co biorę, bo wyboru nie było. Cena, jaką musiałam zapłacić za ten skromny zakup, mocno mnie zdziwiła. Coś tu chyba jest nie tak, może niecałe 11 zł to nie majątek, ale tylko spójrzcie, jak to wygląda objętościowo. Dwie bułki i cztery kromki chleba to prawie nic, a cena to chyba jak u Magdy Gessler. Dodam, że to bardzo znana piekarnia w Gdańsku, nie jakaś wyjątkowa - można na nią trafić w wielu punktach miasta - wyjaśnia nam pani Justyna.

Warto dodać, że chleb "samo ziarno" to chleb bez mąki. W dodatku jest o wiele cięższy od zwykłego chleba robionego z mąki pszennej, gdyż w składzie ma m.in. siemię lniane, słonecznik łuskany, pestki dyni, sezam czy płatki owsiane. Cena takiego chleba jest zazwyczaj sporo wyższa od "zwykłego" bochenka chleba.

bETXCaSB

Podobnie bywa z bułkami. Te droższe często są robione za zakwasie lub z dodatkiem np. słonecznika czy orzechów, co wpływa na cenę.

bETXCaSC
Pani Justyna przyznaje, że odczuła podwyżkę cen pieczywa w swoim portfelu. "Niemal zawsze robię zakupy w tej samej piekarni, nie kombinuję i kupuję ten sam rodzaj chleba. Dotychczas płaciłam za niego 5 zł. Niedawno jednak jego cena podskoczyła o 3 zł. Spoko, stać mnie – ale tak na "chłopski rozum" – ile to jest procent?" – zastanawia się nasza czytelniczka.

Pani Justyna przesłała nam również paragon z innej piekarni, w której zazwyczaj robi zakupy. Tam za "chleb indyjski" płaci obecnie 7 zł, a za bułkę grahamkę 1,40 zł.

bETXCaSD
Zobacz także: Kaczyński powinien odejść z rządu? Miller: Jego obecność jest fikcją
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXCaSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1373)
piekarz
4 tyg. temu
W czasie niemieckiego oblężenia Leningradu w mieście chleb był reglamentowany. Chleb był pierwszego sortu mąka zmieszana po połowie z drzewnymi trocinami. Zaproponuję Wam luksus 1) chleb z dębowych trocin 1000€ za kilogram. 2) chleb z bukowych trocin 500€ za kilogram. 3) chleb z sosnowych trocin 100€ za kilogram.
Z Gdańska
miesiąc temu
Są tańsze chleby i bułki i czym się chwalić
utylizator st...
miesiąc temu
Przecież UE stwierdziła, że Polaków trzeba zagłodzić, a do tego kazała zamykać kopalnie, żeby zamrozić.
bETXCaSX
Koszmar
miesiąc temu
Szok cenowy i zawrót głowy
Szok
miesiąc temu
To jest chore ,nienormalne
Roro
miesiąc temu
Prawo rynku. Nieuczciwi ciągną ile mogą z klijentów w piekarniach.
Emeryt
miesiąc temu
A nie można kupic polskiego chleba za 4zł tylko indyjski za bóg wie ile. Bułki w biedronce kosztują po 60 groszy. Ciepłe i chrupiące.
Inez
2 miesiące temu
Przecież może kupić zwykły chleb po 6 złoty za kilo, a nie po 26,00. Co do tego ma rząd ?????
Ted
2 miesiące temu
Czemu się dziecię,wszyscy chcą podwyżek płac,socjalu np 500+itp.Ja się temu nie dziwię ale pomyslcie trochę polityka energetyczna UE,podwyżki cen gazu i energii oraz paliw w tym jest udział Rosji i nie tylko.Jak w tej sytuacji ma nie rosnąć inflacja no jak.Nikt nie jest zadowolony z rosnących cen,ale co ma rząd do tego i z czego dołożyć do tych cen.I tak dodrukowuje pieniądze ale to przekłada się też na inflację.PO nikomu nic nie dawała na sześć lat zamroziła place w budżetówce i ceny były niskie ale za to bieda wysoka.Teraz lekarze i ciągle biedni nauczyciele,pracownicy ZUS i wiele innych zawodów zgłaszają roszczenia płacowe i tak karuzela się kręci.Malo tego ile kosztował nas tzw lokdaun myśleliście o tym.Pewno nie tylko pretensje do Rządu.Tak jakby Morawiecki ustalał ceny w Polsce,te czasy już minęły i.na pewno nie wrócą.
Fred
2 miesiące temu
wariatko wiesz co by sie dzialo gdybo po bylo u wladzy?
lelo
2 miesiące temu
nikogo nie ranię tylko wyrażam swoje zdanie
lelo
2 miesiące temu
ja nie nie odróżniam ludzi od ludzia
lelo
2 miesiące temu
ale można mieć swoje zdanie to zapewnie konstytucja
bETXCaSP
lelo
2 miesiące temu
A co ono wie o cenach jak zakupy z naszysz podatków
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić