Polacy poszli do sklepu na Islandii. Pokazali ceny

210

Justyna i Paweł to polscy podróżnicy i blogerzy znani w mediach społecznościowych jako Couple Away. Para obecnie przebywa na Islandii. Pokazali, ile trzeba zapłacić na wyspie za jajka, Pepsi czy pączka.

Polacy poszli do sklepu na Islandii. Pokazali ceny
Ceny na Islandii. (Instagram, Pixabay)

Z roku na rok Islandia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdowym. Wyspę odwiedza rocznie ponad milion zagranicznych turystów. Islandia oferuje niezwykłe widoki, które często wydają się być aż nierealne. Ten kraj pokochają wszyscy miłośnicy obcowania z naturą. Na wyspie można oglądać m.in. lodowce, gejzery, zapierające dech w piersiach wodospady, zorze polarne lub zażyć kąpieli w naturalnych gorących źródłach geotermalnych.

Islandia cieszy się ogromną popularnością także wśród Polaków. Wielu naszych rodaków wyjechało na wyspę w celach zarobkowych. Co ciekawe, Polacy są tam największą grupą etniczną po grupach islandzkich. Polska populacja liczy na Islandii ponad 20 tys. osób.

Islandia nie należy jednak to tanich kierunków. Planując podróż na odległą wyspę, dobrze jest się zorientować w cenach. Polscy blogerzy, którzy właśnie przebywają na wyspie, pokazali przykładowe ceny w miejscowym sklepie spożywczym.

Justyna i Paweł znani w sieci jak Couple Away na swoim Instagramie pokazują nie tylko piękne kadry z wypraw, ale także przemycają przydatne informacje na temat danego miejsca, w którym przebywają. Tym razem pokazali, ile trzeba zapłacić za Coca-Colę, pepsi czy jajka w sklepie na Islandii. Te informacje mogą być przydatne dla wszystkich, którzy planują wyjazd na Islandię.

Jak widzimy na opublikowanym na Instastories zdjęciu niewielki pączek kosztuje 139 koron islandzkich, co w przeliczeniu daje 4,70 zł. Za opakowanie dziesięciu jajek trzeba zapłacić 569 koron, czyli ponad 19 złotych. Butelka półlitrowej Coca-Coli kosztuje 5,80 zł, z kolei butelka dwulitrowej Pepsi Max kosztuje 7,50 zł.

Biorąc pod uwagę obecną drożyznę w Polsce, różnica w cenach wydaje się nie być aż tak duża, czego nie można powiedzieć o zarobkach w naszym kraju i na Islandii.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Bilion złotych Morawieckiego. To realna skala potrzeb
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić