Porównał ceny na polskich stacjach. Wynik testu zadziwia

9

Na polskich stacjach paliw drożeje nie tylko paliwo, ale także inne popularne produkty, w tym kawa i hot dog. Gdzie zatem jest najtaniej? Sprawdzić to postanowił popularny vloger.

Porównał ceny na polskich stacjach. Wynik testu zadziwia
Popularny vloger poszedł na stacje paliw w Polsce. Ceny są szokujące (YouTube)

Cztery stacje benzynowe w Polsce odwiedził vloger "Sprawdzam jak", który na YouTubie ma ponad 900 tysięcy subskrybentów. Na jego celowniku znalazły się Orlen, Shell, BP oraz Circle K.

W swoim materiale porównał ceny hot-dogów, piwa, kawy, Red Bulla, herbaty, myjni samochodowej i płynu do spryskiwaczy. Co ciekawe, największa dysproporcja cenowa jest w ostatnim produkcie. Na trzech stacjach: Orlen, Shell oraz BP zapłacimy za niego w okolicach 32 zł za 4 litry. Wyjątkiem jest Circle, gdzie cena jest zdecydowanie niższa - 19.99 zł.

Pozostałe produkty różnią się między sobą zdecydowanie mniej. Najtańszy hot-dog jest na Circle (3.99), kawę najlepiej kupić na Orlenie (6,49), a samochód umyć na Shellu (16,99).

Gdy zsumujemy wszystkie wydatki, najkorzystniej wychodzi kupować na stacjach Circle (72,23 za wszystkie omówione produkty). Najdroższej pod tym względem wychodzi na stacjach BP.

Co z paliwem?

W materiale nie zostały przedstawione dokładne ceny paliw. Litr benzyny Pb95 po dwugroszowej podwyżce kosztuje aktualnie średnio 6,01 zł. O 3 grosze wzrosła również przeciętna cena oleju napędowego, która wynosi obecnie 6,02 zł/l.

Tankowanie "95" i diesla kosztuje najwięcej na Mazowszu i w Małopolsce. Najtaniej jest w Wielkopolsce, gdzie średnie ceny nie przekraczają 6 zł.

Zobacz także: Imigranci wiwatują w białoruskim magazynie. Tłum wykrzykuje jedno
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić