Poszedł do czterech marketów. "Wyniki eksperymentu są zdumiewające"

17

Zastanawialiście się, jak bardzo różnią się ceny poszczególnych produktów w popularnych w Polsce marketach? Postanowił sprawdzić to bloger, który prowadzi na Instagramie konto o nazwie "panparagon". Zdumiewające, o ile mniej można zapłacić choćby za kilogram czerwonej papryki.

Poszedł do czterech marketów. "Wyniki eksperymentu są zdumiewające"
Poszedł do czterech marketów. "Wyniki eksperymentu są zdumiewające" (Instagram)

W dobie drożyzny, niemal każdy z nas szuka w sklepach jak najlepszych okazji. Jednym z trików na oszczędzanie, jest porównywanie cen w różnych sklepach. Kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się, że ta metoda jest słuszna.

Oto i dowód. Bloger prowadzący konto na Instagramie o nazwie "panparagon" postawił zrobić eksperyment. W tym celu udał się do czterech popularnych marketów: Biedronki, Lidla, Kauflandu i Carrefoura, by porównać cena za kilogram czerwonej papryki. 

Jak przyznał sam bloger: "wyniki eksperymentu są zdumiewające".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosto z grilla. Hot dog

Ceny w marketach. Gdzie jest najtaniej?

W pierwszej kolejności bloger odwiedził Lidl. Na miejscu okazało się, że cena za kilogram czerwonej papryki wynosi 19,99 złotych. W Kauflandzie nieco taniej, bo 17,99 zł. Taka sama cena pojawiła się również w Biedronce.

Ku zaskoczeniu, nie w żadnym dyskoncie, lecz w popularnym markecie Carrefour cena za kilogram czerwonej papryki okazała się znacznie niższa. Tam bowiem wyniosła tylko 11,99 zł. Jak łatwo policzyć, to aż 8 zł różnicy. 

8zł! Tyle mniej można zapłacić za kilogram czerwonej papryki, o ile trafi się do TEGO sklepu! - czytamy na Instagramie twórcy "panparagon".

Zadowoleni internauci już dziękują twórcy za to, że pokazał im trik.

Dzięki za to, co robisz - czytamy w komentarzach.

To nie pierwszy raz, gdy bloger "panparagon" pokazuje internautom, jak oszczędzać i świadomie robić zakupy. Mężczyzna często dzieli się swoją wiedzą i różnymi lifehackami.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić