Pracuje w restauracji. "Zarabiam tyle co prawnicy". Kwota powala

12

Kelnerka słynnej amerykańskiej restauracji "Hooters" pochwaliła się zarobkami. Stwierdziła, że czasami jej stawki są tak dobre, że można je porównać nawet do pensji prawników. Kwota jest imponująca.

Pracuje w restauracji. "Zarabiam tyle co prawnicy". Kwota powala
Pracuje w znanej restauracji. "Zarabiam tyle co prawnicy" (TikTok, @jonnaalb)

Jona to kelnerka słynnej amerykańskiej restauracji "Hooters". Nazwa ma dwa znaczenia. Pierwsze nawiązuje do dźwięku wydawanego przez sowy, czyli "pohukiwania", a druga to w slangu nawiązanie do kobiecego biustu. Kelnerki lokalu to bowiem jego znak rozpoznawczy. Zazwyczaj ubrane są w krótkie spodenki i koszulki z głębokim dekoltem, co przyciąga wielu klientów.

Praca kelnerki w "Hooters" dla starannie wyselekcjonowanych kobiet jest żyłą złota. Wiele z nich jest obsypywanych napiwkami. Jona niedawno zdradziła część swojej wypłaty, nagrywając filmik na TikToku. Stwierdziła, że suma bywa podobna do zarobków prawników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Dzik wparował do restauracji. Wszystko nagrały kamery w lokalu

Pracuje w znanej restauracji. Ile zarabia?

Jona pracuje w restauracji słynącej z serwowania m.in. skrzydełek z kurczaka. Lokal, w którym jest zatrudniona, znajduje się w małym miasteczku w stanie Massachusetts w USA.

Tiktokerka pokazała, ile zarabia podczas czterogodzinnej zmiany. Kelnerka pracuje zazwyczaj od 19:00 do 23:00. Klientów przyciąga swoją urodą, sposobem bycia i nastawieniem. Jak zaznacza, nie każdy jest w stanie tyle zarobić, a wysokość napiwków waha się w zależności od tego, jaka kelnerka obsługuje dany stolik oraz kto przy nim siedzi.

Na wideo Jona zaczęła liczyć banknoty. Było kilka setek i dwudziestek, co łącznie złożyło się na sumę 415 dolarów (ponad 1800 zł). - Wychodzi 100 dolarów na godzinę, a miałam tylko sześć stolików przez całą noc - mówi kelnerka "Hooters".

Jeden stół dał mi 100 proc. napiwku. Ich rachunek to 280 dolarów (ok. 1245 zł - przyp. red.) i dali mi 280 dolarów napiwku, ponieważ mnie pokochali. Żartowałam z nimi, sprzedawałam towary, takie jak np. koszulki. I robiłam też z nimi zdjęcia.

W innym filmie Jona powiedziała, że zarobiła łącznie 3772 dolarów (ponad 16 tys. zł) w ciągu jednego tygodnia. Większość napiwków pochodziła od stałych klientów. Zażartowała też, że zarabia "stawkę godzinową prawnika". Podkreśliła jednak, że nie namawia młodych dziewczyn do rzucania szkoły dla kariery w słynnej restauracji.

Nie każdy dzień jest taki sam, nie wszyscy zarabiają te same pieniądze. Niektóre dziewczyny, z którymi dziś pracuję, zarabiają tylko 100 dolarów dodatkowo lub mniej. Znam stereotypy dotyczące dziewczyn z "Hooters", ale ja nie flirtuję z mężczyznami. Trzeba jednak robić dobre show - tłumaczy kelnerka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić