Przez to można stracić pieniądze. ZUS ostrzega rodziców

4

Od stycznia rodzice małych dzieci mogą ubiegać się o pieniądze z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Tymczasem okazuje się, że ZUS czasem nie może przyznać środków. Powód? Błędy we wnioskach.

Przez to można stracić pieniądze. ZUS ostrzega rodziców
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

"Fakt" zauważa, że we wnioskach pojawiają się przeróżne błędy. Uniemożliwiają one wypłatę środków. Jakie pomyłki się zdarzają?

Niektórzy błędnie wpisują PESEL. Są też takie sytuacje, w których rodzice składają kilka wniosków na... to samo dziecko. Niekiedy zdarza się tak, że w ten sposób postępują rodzice biorący rozwód.

Czy jeśli pojawiają się błędy, to wniosek przepada? - W takich przypadkach ZUS kontaktuje się z osobą, która złożyła wniosek w celu wyjaśnienia danej spraw - mówi Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, cytowany przez "Fakt".

Jeśli w sprawie jest konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego z klientem, na profilu PUE ZUS klienta zamieszczamy wezwanie do uzupełnienia wniosku. O wystawieniu takiego wezwania informujemy naszego klienta poprzez sms i wiadomości na adres poczty elektronicznej - dodaje.

Przyszedł SMS? Zareaguj jak najszybciej

Jeżeli ZUS przyśle informację o błędzie we wniosku o świadczenie, to należy jak najszybciej zareagować. Konieczne jest sprawne naniesienie korekt.

Jeśli ktoś to zlekceważy, to może pojawić się spory problem. Możliwa jest bowiem nawet utrata pieniędzy.

Zobacz także: Rekordowa inflacja w Polsce. "Prezes Glapiński stracił wiarę w swoje słowa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić