Stał w kolejce bez maseczki. Teraz ma duże problemy

216

39-letni mieszkaniec Wejherowa był poszukiwany listem gończym. Wpadł przez przypadek, bo wszedł do sklepu nie mając na sobie maseczki. Wylegitymowali go policjanci, którzy przeprowadzali rutynową kontrolę. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi przynajmniej trzy miesiące.

Stał w kolejce bez maseczki. Teraz ma duże problemy
Wpadł, bo nie miał maseczki. (Policja)

Mężczyzna był poszukiwany, bo został tymczasowo aresztowany w związku z postępowaniem prokuratury. Nie stawił się jednak w zakładzie, dlatego go ścigano.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, skąd następnie został przewieziony do zakładu karnego.

-Damian Chamier Gliszczyński z bytowskiej policji.

Maseczki obowiązkowe

Choć obostrzenia poluzowano przed wakacjami i już od maja noszenie maseczek na ulicach nie jest obowiązkowe, wciąż w wielu miejscach trzeba je zakładać. Za niedostosowanie się do tego nakazu grozi mandat.

Zobacz także: Inflacja nie zwalnia, będzie drożej. Cena drobiu nawet o 25 proc. wyższa

W środę w życie weszła drobna zmiana w przepisach dotyczących noszenia maseczek. Muszą je teraz zakładać wszyscy studenci, doktoranci i pracownicy uczelni, chyba że rektor wyda w tej sprawie inne zarządzenie.

Maseczki nie obowiązują z kolei osób biorących udział w egzaminie ósmoklasisty, maturalnym, zawodowym, egzaminach prawniczych czy konkursach na aplikację. Warunek - odległość pomiędzy uczestnikami takiego egzaminu musi wynosić przynajmniej 1,5 metra.

Czwarta fala

Pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, a Polskę atakuje już czwarta fala zakażeń. We wtorek liczba nowych zakażeń niemal dobiła do 4 tys. Był to najgorszy wynik od połowy maja.

W porównaniu z ubiegłym tygodniem liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła o ok. 85 proc. Jeśli takie tempo by się utrzymało, to w grudniu zakażenia liczylibyśmy w dziesiątkach tysięcy.

Autor: WZI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić