Świetny patent na wyższą pensję. Szef nie może odmówić

22

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dojdzie do zmian w podatkach - chodzi m.in. o likwidację ulgi dla klasy średniej. Co to oznacza? W jaki sposób już teraz uzyskać wyższą wypłatę? Okazuje się, że istnieje świetny patent!

Świetny patent na wyższą pensję. Szef nie może odmówić
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Juana Mari Moya)

Ulga dla klasy średniej okazała się totalnym niewypałem. Miała chronić tych, którzy zarabiają od 5,7 do 11,1 tys. zł brutto, a tymczasem stała się zagrożeniem.

Dlaczego? Problem tkwi w tym, że np. pracownik pod koniec roku może otrzymać premię i wówczas nie załapie się na ulgę, co będzie oznaczać konieczność dopłaty skarbówce niemałych kwot.

W związku z tym zdecydowano się na wycofanie z tego rozwiązania. Zamiast ulgi dla klasy średniej PIT zostanie obniżony z 17 do 12 proc. Nowe zasady mają obowiązywać od początku lipca. Dzięki nim lepiej zarabiający Polacy otrzymają jeszcze wyższe pensje.

180 zł więcej. Ekspert tłumaczy

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba czekać do lipca, by zacząć dostawać wyższe przelewy. Proste rozwiązanie na podwyższenie wypłat podaje dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

(...) skoro ulga ma zostać zlikwidowana, to warto rozważyć czy nie wycofać wniosku o niestosowanie jej, o ile oczywiście taki został uprzednio złożony. W konsekwencji, zaliczka na podatek dochodowy obliczona zostanie od niższej kwoty, a różnica może wynosić nawet około 180 zł miesięcznie - powiedział, cytowany przez "Fakt".
Zobacz także: Macron krytykowany. Wiceszef MSZ: Po drugiej stronie jest zbrodniarz
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić