Szwajcaria zadała cios. Uderzyła w "najbliższego oligarchę" Putina

47

Władze Szwajcarii zajęły luksusową, trzypokojową posiadłość w ośrodku golfowym, ma należeć do Petra Avena, uważanego za jednego z najbliższych oligarchów Putina — informuje amerykański Business Insider.

Szwajcaria zadała cios. Uderzyła w "najbliższego oligarchę" Putina
Szwajcaria złamała swój neutralny status i przyjęła unijne rozwiązania dot. sankcji przeciw Rosji (©Ra - stock.adobe.com)
Władze w Szwajcarii przejęły luksusowy dom wakacyjny, który, jak się uważa, należy do objętego sankcjami rosyjskiego bankiera, wcześniej określanego mianem jednego z "najbliższych oligarchów" prezydenta Władimira Putina - podaje amerykański Businnes Insider.

Szwajcaria nakłada unijne sankcje

Urzędnicy biura ds. nieruchomości w kantonie Berno uważają, że nieruchomość należy do Petra Avena, głównego udziałowca Alfa Group, która jest właścicielem Alfa-Banku, rosyjskiego pożyczkodawcy objętego sankcjami - wskazuje za Reutersem amerykański "BI" .

Jak wynika z raportu szwajcarskiego dziennika NZZ am Sonntag , cytowanego również przez Reuters, przedmiotowa nieruchomość to mieszkanie z 3 sypialniami w górskim ośrodku golfowym w regionie Berneński Oberland.

Avens to jeden z wielu oligarchów, którzy znaleźli się na unijnej liście sankcji w ramach działań wymierzonych w rosyjskie elity. UE określiła Avena jako "jednego z najbliższych oligarchów Władimira Putina" i powiedziała, że ​​"nie działa niezależnie od żądań prezydenta".

Na stronie internetowej Alfa-Banku znajduje się informacja, że Aven wyszedł z zarządu moskiewskiego banku i złożył rezygnację ze stanowiska 1 marca. Aven był również wcześniej członkiem zarządu w londyńskiej firmie inwestycyjnej LetterOne, jednak został zawieszony, po tym, gdy znalazł się na liście sankcji.

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić